Salzburgu zhvilloi stërvitjen zyrtare para ndeshjes me Shkëndijën në arenën “Filipi i Dytë”

Futbollistët e Salzburgut kanë zhvilluar stërvitjen zyrtare në arenën "Filipi i Dytë" në prag të ndeshjes së nesërme kundër Shkëndijës, e vlefshme për turin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton "infOSport.mk". https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=219119662090859&id=472303609551928 Salzburgu në Shkup ka udhëtuar pa disa futbollistë standard, ndërsa trajneri Marko Rose ka kërkuar angazhim maksimal

Musliu: Nesër pa gabime dhe me mentalitet kampioni

Në konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë në prag të ndeshjes kundër Salzburugut, e vlefshme për turin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, përveç trajnerit Qatip Osmani, nga tabori i Shkëndijës foli edhe qendërmbrojtësi Visar Musliu, njofton “infOSport.mk”. Ai beson se skuadra ka punuar për ti evituar ato gabime

Shkëndija nxjerr në shitje biletat për ndeshjen me Salzburgun

Shkëndija prej sot ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen kundër Salzburgut, ndeshje kjo e vlefshme për raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Të njëjtat janë të kategorizuara me çmime në bazë të pozicionit në tribuna, dhe kushtojnë nga 200, 400 dhe 600 denarë, ndërsa do të

Godet Vëllazërimi, transferon reprezentuesin e Maqedonisë që vjen nga Zvicra

Vëllazërimi ka bërë një super transferim në prag të sezonit të ri futbollistik në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kërçovare gjatë ditës së sotme ka siguruar shërbimet e talentit 21-vjeçar Shaip Tela, i cili te Vëllazërimi vjen nga Zvicra. Ndryshe bëhet fjalë për një qendërmbrojtës me origjinë nga

Formacionet zyrtare, Salzburgu-Shkëndija, Osmani lë në bankinë Eminin

Shkëndija me fillim në ora 19:00 do të zhvillojë ndeshjen e parë të raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Salzburgut, njofton “infOSport.mk”. Kur kanë mbetur edhe më pak se një orë lojë, trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë të ditur formacionet zyrtare me të cilat do të

Shkëndija sonte në mbrëmje niset drejt Austrisë

Shkëndija mëngjesin e sotëm në Tetovë do të zhvillojë edhe stërvitjen e saj të fundit para nisjes për në Austri, ku të mërkurën do të zhvillojë ndeshjen e parë të turit të tretë eliminatorë ndaj skuadrës së njohur austriake të Red Bull Salzburgut, njofton “infOSport.mk”. Ekspedita “kuqezi” drejt Austrisë do të

Caktohet data dhe ora e ndeshjes së parë, Salzburg – Shkëndija

Shkëndija të martën arriti që të shruaj historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve. Skuadra tetovare arriti që të eliminojë kampionët e Moldavisë, Sherif Tiraspolin, duke caktuar në këtë mënyrë një dyluftim me gjigandët austriak të Salzburgut. Ndeshjen e parë Shkëndija

Shkëdija siguron dy përballje ndaj gjigandëve austriak te Salzburgut

Shkëndija ka siguruar një vend për në turin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, pasi i’a doli të eliminojë kampionët e Moldavisë, Sherif Tiraspol, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare sonte në ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Tiraspol barazoi pa gola, që ishte e mjaftueshme për të siguruar një dy