Gostivari mund të dënohet! Lojtar që nuk kishte të drejtë luajti kundër Lokomotivës

Skuadra kryesuese e ligës së dytë, Gostivari mund të dënohet nga Federata e Futbollit vendor, pasi në ndeshjen kundër Lokomotivës, në lojë kishte inkuadruar një futbollistë që nuk kishte të drejtë loje. Fjala është për Gordijan Hristovskin, i cili gjatë merkatos së dimrit erdhi nga rradhët e Skopjes, mirëpo i njëjti

Gostivari është i pari (VIDEO)

KF Gostivari, skuadër  kjo e vetme pa asnjë humbje në Ligën e Dytë, falë fitores së fundit ndaj Ohrid Lihnidos, ka marrë kryesimin, duke lënë pas vetes Vardarin dhe Voska Sport, njofton “infOSport.mk”. Gostivari në ndeshjen e zhvilluar të shtunën në Ohër shënoi fitore 2:1 ndaj Ohrid Lihnidos, duke regjistruar kështu