Gostivari transferon ish sulmuesin e Majnc, autorin e 147 golave në karrierën profesionale

KF Gostivari, që tashmë disa ditë po zhvillon fazën kryesore të përgatitjeve në Antalia të Turqisë, gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me sulmuesin kroat të lundur në Sarajevë të Bosnje e Hercegovinës, Petar Sliskoviç. Bëhet fjalë për një sulmues 32-vjeçar, i cili pjesën më

ZYRTARE, Fatjon Jusufi një futbollistë i lirë, ndërprenë bashkëpunimin me Gostivarin

Fatjon Jusufi prej sot edhe zyrtarisht është një futbollistë i lirë në treg. Edhe pse i njëjti me skuadrën e Gostivarit kishte kontratë deri verën e këtij viti, ai kishte vendosur ta prish të njëjtën, duke marrë edhe pëlqimin e drejtuesve të skuadrës nga Pollogu, njofton "infOSport.mk". Jusufi është një emër

Ish trajner i Gostivarit, Derelioğlu bashkë me gruan e tij sulmohen në trafik në Turqi (VIDEO)

Ish-trajneri i Gostivarit dhe njëherit ish futbollist i skuadrës së njohur turke të Beshiktashit, por edhe i kombëtares turke, Oktay Derelioğlu dhe bashkëshortja e tij Başak Derelioğlu janë sulmuar nga disa persona, pas një zënke që kishte shpërthyer gjatë një mosmarrëveshje trafiku në Kadıköy. Momentet e sulmit janë regjistruar në kamerat