Muarem Muarem përforcon ekipin ambicioz të Bregallnicës!

Bregallnica edhe njëherë tjetër ka dëshmuar ambiciet e saja të larta, teksa një gjë të tillë sot dëshmoi me transferimin e futbollistit të Rabotniçkit, Muarem Muarem, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani me skuadrën nga Shtipi ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë, me mundësi vazhdimi edhe për dy vite tjera. Muarem Muarem është

Kit Go befason Tikveshin, shënon edhe Alpaj Jusuf, Bregallnica bënë detyrën në Koçani

Paralelisht me ndeshjet e Ligës së Dytë – Perëndim, sot janë zhvilluar edhe ndeshjet e javës së 13-të në Konferencën e Lindjes, aty ku Bregallnica vazhdon serinë e ndeshjeve pozitive, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Shtipi nën drejtimin e trajnerit të ri Marjan Sekullovski shënoi edhe fitoren e dytë rradhazi, këtë

Bregallnica bëhet me trajner të ri

Bregallnica shumë shpejtë ka gjetur trajnerin e ri. Bëhet fjalë për një emër të njohur për futbollin vendor, Marjan Sekullovski, i cili në postin e trajnerit te skuadra nga Shtipi do të zëvendësojë Dobrinko Ilievskin, transmeton “infOSport.mk”. Me strategun 47-vjeçar Sekullovski, drejtuesit e Bregallnicës kanë nënshkruar kontratë dy vjeçare, me opcion

Bregallnica dhe Ilievski ndajnë rrugët

Dobrinko Ilievski më nuk është trajner i Bregallnicës së Shtiipit, një ndër skuadrat pretendente për tu inkukadruar në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, transmeton “infOSport.mk”. Lajmin për ndërprerjen e bashkëpunimit e kanë konfirmuar edhe nga vetë klubi nga qyteti i Shkupit, të cilët njoftojnë se me pëlqim të dyanshëm erdhi

Pobeda turpëron ekipin e Kit Go, fitore minimale të skuadrave favorite, Bregallnicës dhe Tikveshit (VIDEO)

Dy skuadrat që shihen si pretendentët kryesor për inkuadrim në Ligën e Parë, Bregallnica dhe Tikveshi, sezonin e ri në Ligën e Dytë – Lindje e nisën me fitore minimale, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këto skuadra shënuan fitore si mysafir. Bregallnica falë golit të shënuar nga Martin Stojanov në minutat