Kukësi fiton gjyqin ndaj ish mbrojtësit të saj, përfiton 46 mijë euro!

Kukësi ka fituar gjyqin ndaj ish mbrojtësit të saj, Sadik Vitija. Klubi nga Verilindja e Shqipërisë, ka fituar drejtësinë në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve në FIFA pas prishjes së njëanshme të kontratës. Ky organ i drejtësisë sportive i ka dhënë të drejtë kuksianëve duke hedhur poshtë pretendimet e lojtarit. Sakaq, shtypi

Ilieski i Renovës prezantohet te Kukësi

Antonio Ilioski, për të cilin “infOSport.mk” ju informoi i pari lidhur me transferimin e tij te Kukësi, gjatë ditës së sotme është prezantuar edhe zyrtarisht nga drejtuesit e skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Ilieski me Kukësin ka firmosur kontratë dy vjeçare, ndërsa i njëjti pritet që të sjellë siguri

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, mbrojtësi i Renovës, Ilieski prezantohet te Kukësi

Ashtu edhe siç paralajmëruam, ashtu edhe ndodhi. Mbrojtësi i Renovës, Antonio Ilieski, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdoj te Kukësi në Superligën shqiptare. Kësisoj rritet numri i futbollistëve nga Maqedonia që preferojnë kampionatin shqiptarë, duke pasur parasysh se ditën e sotme u prezantua edhe Matej Cvetanoski te Partizani, ndërsa

Kukësi prezanton ish futbollistin e FC Shkupit, Filip Gligorov

Kukësi gjatë ditës së sotme ka prezantuar ish mbrojtësin e FC Shkupit, Filip Gligorov,i cili 6 muajt e fundit ishte pjesë e Partizanit të Tiranës. Një transferim të tillë, “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që më herët, ndërsa tashmë drejtuesit e skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë, bëjnë gjithçka zyrtare, duke prezantuar kështu brenda

Gligorov e mbyll me Partizanin, por do vazhdojë të luaj në Superligën shqiptare!

Partizani gjatë ditës së djeshme njoftoi edhe zyrtarisht largimin e mbrojtësit maqedonas, Filip Gligorov. Anësori i djathtë u afrua në verë te “Demat e kuq”, teksa luajti 7 ndeshje në kampionat dhe tani është lënë i lirë. Megjithatë sipas asaj që raportojnë mediat në Shqipëri, Gligorov do vazhdojë të luaj në

Emiliano Musta prezantohet te Kukësi, i bënë vendin Fernandinjos së Makedonija GJ.P te Partizani

Emiljano Musta, i cili gjatë ditës së djeshme prishi kontratën me Partizanin, sot është prezantuar si futbollisti i ri i Kukësit. Mbrojtësi i krahut të majtë me skuadrën nga Verilindja e Shqipërisë ka formosur kontratë deri në vitin 2023. 29-vjeçari me origjinë nga Elbasani rikthehet kështu sërish te Kukësi, pjesë e së

Kukësi shpërthen “bombën” kërkon të transferojë ish juventinin, Xhiovinko!

Kukësi tenton goditjen e bujshme në merkaton e janarit. Orët e fundit ka dalë në skenë emri i italianit, Sebastian Xhiovinkos, ish-fantazistit të Juventusit dhe kombëtares italiane, i cili mund t’i bashkohet skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë. Burime të rezervuara të “Panorama Sport”pranë kampit kuksian konfirmojmë se nuk bëhet fjalë