Sherif Tiraspol – Shkëndija, njihuni me formacionet zyrtare

Shkëndija sonte në Tiraspol do të zhvillojë ndeshjen e kthimit të turit të dytë eliminatorë ndaj skuadrës moldave të Sherif Tiraspol, njofton “infOSport.mk”. Tashmë kur kanë mbetur rreth 40 minuta deri në fillimin e këtij takimi, trajnerët e të dyja skuadrave kanë bërë publike formacionet me të cilat do të zbresin

Formacioni i mundshëm i Shkëndijës ndaj Sherif Tiraspol

Shkëndija me fillim në ora 19:00 në Tiraspol do të zhvillojë ndeshjen e kthimit të raundit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian kundër moldavëve të Sherif. Shkëndija futet në këtë ndeshje me epërsinë minimale 1:0 të krijuar nga ndeshja e parë në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht formacioni që kishte

Futbollistët e Shkëndijës arrijnë në stadiumin e Tiraspol

Futbollistët e Shkëndijës para pak çastesh kanë arritur në stadiumin e Tiraspol, aty ku me fillim në ora 19:00 o të zhvillojnë ndeshjen e kthimit të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve ndaj skuadrës së Sherif, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e futbollistëve “kuqezi” vërehet një atmosferë e bukur,

Sherif Tiraspol i’a ka frikën Eminit? (VIDEO)

Sot Shkëndija në Tiraspol me fillim në ora 19:00 do të zhvillojë takimin e dytë të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër skuadrës së Sherif, njofton “infOSport.mk”. Skuadra tetovare në këtë ndeshje futet me një epërsi minimale 1:0, të krijuar nga ajo përballje e para një javëve në

Kosova dhe Shqipëria në “luftë” për 8 talentët shqiptarë që luajnë në Europë  

Kosovë – Shqipëri “Jemi Një”. Kjo parrullë dëgjohet thuajse në çdo ndeshje të kombëtares shqiptare të futbollit nga ana e tifozëve “kuqezi”, mirëpo megjithatë tashmë gjërat si duket kanë ndryshuar dhe që të dyja shtetet dëshirojnë të marrin më të mirën. Përtej diplomacisë së dy federatave, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë,

Bunjamin Shabani nuk është më pjesë e FC Shkupit

Bunjamin Shabani dhe kryesia e klubit me marrëveshje të përbashkët kanë prishur kontratën, e cila ishte e vlefshme edhe për dy vite. Me kërkesë të futbollistit kumanovarë, i cili planifikon që karrierën ta vazhdojë jashtë vendit, klubi i është përgjigjur pozitivisht, duke e liruar Shabanin nga të gjitha obligimet. Me këtë

Shkupi ia merr talentin shqipëtarë Vardarit

FC Shkupi këtë merkato verore iu ka përkushtuar më shumë talentëve të rinjë, ndërsa së fundmi kanë zyrtarizuar 19 vjeçarin Jahja Abdulhadin. Ky i fundit vjen nga radhët e Vardarit, ndërsa me Shkupin ka firmosur kontratë 3 vjeçare. “Është nder dhe kënaqësi për mua që do të mbaj fanellën e FC

Pas Vrshaljkos, Interi merr edhe Vidal

Në pak orë Interi mbyll dy marrëveshje të rëndësishme që kompletojnë organikën e trajnerit Luçiano Spalletit për sezonin e ri. "Corriere Dello Sport" shkruan se klubi "zikaltër" ka arritur akordin me Bajern Munih për transferimin në Milano të Arturo Vidal, mesfushorit të shumëkërkuar në merkato edhe nga vetë  trajneri Spalleti. Sipas

Gjithsej të etiketuara