Tre skuadra gjigande nga Italia vihen pas Granit Xhakës

Granit Xhaka gjatë kësaj vere mund të ndryshojë kampionat dhe nga Premierliga angleze të kalojë në Serie A. Shqiptari i përfaqësueses së Zvicrës ishte shumë afër kalimit te Roma vitin e kaluar, por në fund marrëveshja nuk u konkretizua, mirëpo skuadra “romake” vazhdon ta mbajë gjallë interesimin për mesfushorin e Arsenalit. Sipas

Përleshjet e tifozëve të Romës dhe Fejenordit brenda “Air Albania” (VIDEO)

Tifozët e Fejenordit dhe të Romës nuk janë përleshur vetëm jashtë stadiumit, por edhe brenda “Air Albania”. Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se disa italianë kishin hyrë gabimisht në tribunën ku duhej të qëndronin holandezët. Menjëherë ka ardhur edhe deri te përplasja. Sherri ka nisur në tribunën

Përplasje mes tifozëve në Tiranë edhe pas përfundimit të ndeshjes, tifozi i Romës përfundon pa ndjenja në tokë (VIDEO)

Si para zhvillimit të ndeshjes finale të Ligës së Konferencës të zhvilluar në Tiranë midis Romës dhe Fejenordit, ashtu edhe pas përfundimit të saj, nuk kanë munguar përplasjet mes tifozërive të të dyja skuadrave. Menjëherë pas mbylljes së ndeshjes, shihet se një tifoz i Romës ka përfunduar pa ndjenja në tokë. Ndërkohë

Tirana me fat për Romën dhe Murinjon, mundin Fejenordin dhe fitojnë Ligën e Konferencës

Tirana doli të jetë me fat për Hoze Murinjon dhe Romën, skuadër kjo që mundi Fejenordin holandez në finalen e madhe të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. “Ujkeshës romake” i mjaftoi një gol i Zaniolos, i shënuar në minutën e 32-të për të fituar trofeun e parë të kompeticionit më të

Murinjo s’heq dorë nga Granit Xhaka!

Hoze Murinjo vazhdon të monitorojë Granit Xhakën dhe po shqyrton një ofertë të re për futbollistin shqiptarë, që dëshiron ta ketë në skuadër gjatë sezonit 2022-2023. 29-vjeçari ishte afër transferimit te Roma që gjatë merkatos së verës së kaluar. Ai madje kishte rënë dakord për kushtet personale me drejtuesit e skuadrës

Murinjo interesohet për mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës

Skuadra e Romës ka shfaqur interesim për mbrojtësin e Përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda, i cili aktualisht mbron ngjyrat e klubit tjetër italian, Torino. Sipas medieve italiane, është vetë trajneri Hoze Murinjo që kërkon tansferimin e mbrojtësit “dardan”, mirëpo vetëm në afatin kalimtar të verës. Vojvoda ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme