Kapiteni Shabani flet për fitoren ndaj Makedonija GJ.P dhe ndeshjen e ardhshme kundër AP Brera

Pas tre barazimeve të njëpasnjëshme, të dielën skuadra e Struga Trim Lum reflektoi pozitivisht, duke regjistruar fitoren e parë pranverore dhe gjithsej të 14-tën këtë edicion. Fitore 2:1 kundër Makedonija GJ.P, falë golave të shënuar nga Marjan Radeski dhe Bunjamin Shabani. Për kapitenin e struganëve, Bunjamin Shabani, ishte ky goli i

Bunjamin Shabani: Të kalojmë Buduçnostin dhe të qëndrojmë sa më gjatë në Europë

Bunjamin Shabani nuk e pati fatin të shënojë në asnjërën nga ndeshjet kundër Zhalgiris në kuadër të turit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, por pa dyshim se kapiteni i Struga Trim Lum, udhëhoqi skuadrën në mënyrën më të mirë, duke qenë një motor i pandalshëm në mesfushë, aty

Treshja Ibraimi-Shabani-Merxhani flasin për grumbullimin me përfaqësuesen e Maqedonisë dhe ndeshjen e nesërme me Pobedën

Treshja Ibraimi, Shabani, Merxhani, të cilët fundjavën që lamë pas luajtën me përfaqësuesen e Maqedonisë kontrolluesen ndaj Arabisë Saudite, tashmë ju rikthehen garave elitare me ekipin e Struga Trim Lum. Qe të tre duke folur për emocionet dhe grumbullimin me ekipin përfaqësues të vendit, për faqen zyrtare të klubit folën për