Dalin në shitje biletat për ndeshjen Itali – Maqedoni në stadiumin Olimpik të Romës

Kanë dalë në shitje biletat për tifozët e përfaqësueses së Maqedonisë për ndeshjen Itali – Maqedoni, e vlefshme për kualifikueset e KE 2024, që do të luhet më 17 nëntor 2023 në stadiumin “OlimpiKo” të Romës. Biletat për pjesën e stadiumit të destinuar për tifozët e përfaqësueses së Maqedonisë kushtojnë 23,50

Maqedonia mundi Armeninë në Strumicë, Daci shënon golin debutues (VIDEO)

Maqedonia ka mundur Armeninë 3:1 në miqësoren e zhvilluar sot në Strumicë, njofton “infOSport.mk”. Këtë ndeshje trajneri Bllagoja Milevski e nisi me shumë ndryshime në formacion, duke lënë titullarë nga ndeshja e fundit kundër Ukrainës vetëm Musliun, Elmasin dhe Serafimovin. Kjo treshe sërish luajti për gjatë 90 minutave, duke kryer detyrën

Maqedonia me shumë ndryshime në formacion sot përballë Armenisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll gjatë ditës së sotme do të zhvillojë një ndeshje kontrolluese kundër Armenisë, ndeshje kjo që do të luhet në stadiumin “Bllagoj Istatov” në Strumicë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja starton në ora 15:00, ndërsa tashmë trajnerët e të dyja përfaqësueseve kanë vendosur se me cilët futbollistë do të

Maqedonia humb nga Ukraina dhe përshëndetet nga Euro 2024, aty ku me shumë gjasa do të luaj Shqipëria

Përfaqësuesja A e Maqedonisë në futboll humbi me rezultat 2:0 nga kombëtarja e Ukrainës, në arenën “Epet” të Pragës, në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2024. Maqedonia luajti guximshëm dhe në mënyrë luftarake, me një lojë të hapur ndaj një kundërshtari të fortë, por nuk pati fat, sidomos në fundin

“Euro 2024”, Maqedonia të shtunën kundër Ukrainës

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll, të shtunën do të vazhdojë eliminatoret për evropianin e vitit 2024-të, që do të mbahet në Gjermani, njofton “infOSport.mk”. Me pikë identike të fituara në pesë ndeshjet eliminatore, po sikurse kundërshtarët e tyre të radhës, ukrainasit, futbollistët më të mirë të vendit do të

Maqedonia avanson për dy vende në renditjen më të re të FIFA-s

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka avansuar për dy vende në renditjen më të re të FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Rezultatet pozitive në ndeshjet e shtatorit në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, sollën progres për verdhekuqtë”, që për dallim nga pozita e 68-të, që ndodheshin një muaj më parë, tashmë

E konfirmuar, Maqedonia miqësore me Armeninë në Strumicë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, muajin e ardhshëm do të zhvillojë një miqësore me kombëtaren e Armenisë, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kanë konfirmuar të dyja Federatat, duke bërë të ditur se kjo ndeshje do të zhvillohet me datë 17 tetor në stadiumin “Bllagoj Istatov” në Strumicë, me fillim

Isnik Alimi startues te Maqedonia, bashkë edhe me Bardhin, Alioskin dhe Musliun

Përfaqësuesja e Maqedonisë sonte do të luaj kundër Maltës ndeshjen e 5-të në kuadër të grupit “C” eliminatorë, për kualifikim në Europianin e vitit 2024. Seleksionuesi Bllagoja Milevski tashmë ka zbardhur edhe emrat e futbollistëve, me të cilët do të zbres në fushë dhe do të kërkojë fitoren e dytë

Milevski: Ndeshja e nesërme kundër Italisë është krejt ndryshe nga ajo në Palermo

Përfaqësuesja e Maqedonisë të shtunën në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret Italinë në një nga ndeshjet e vlefshme për kualifikim në Europianin e vitit 2024. Italia aktualisht mbron titullin e kampionit të Europës, mirëpo duhet theksuar se kjo kombëtare pikërisht për fajin e Maqedonisë mungoi në Botërorin e fundit. Maqedonia