Shkëndija nuk heq dorë  nga titulli, fitore e lehtë  në  Veles (VIDEO)

Shkë ndija ka regjistruar edhe fitoren e dytë  në  stinorin pranveror, duke mundur sot Borecin në  Veles me shifrat e pastërta 3:0, njofton “infOSport.mk”.

Skuadra e Akrapoviç ishte dukshëm kundë rshtarë  më  i mirë , mirëpo deri në  golin e parë  duheshe të  kalojnë  plotë  44 minuta.

Golin e parë  me fanellën “kuqezi” e realizoi Kire Markoski, i cili sot luajti që  nga minuta e parë. I njëjti futbollistë  në  minutën e 20-të  pas një kombinimi të  dyfishtë  me Valmir Nafiun, goditi traverzën, ndërsa të  njëjtën në  fillimin e pjesë s së  dytë  e goditi edhe Sidrit Guri, i cili sot ishte i pafat, pasi nuk arriti të  shënojë , por asistoi në  golin e parë  të  Shkëndijës.

Në  fillimin e pjesës së  dytë, Bruno Akrapoviç në  vend të  Florent Ramadanit vendosi të  inkuadrojë  Ferhan Hasanin, i cili në  minutën e 60-të  dhuroi një  super asist për Angelçe Timovskin, që  me të  djathtën e tij shënoi një  super gol për rezultat 2:0.

Rezultatin përfundimtarë  të  këtij takimi, Boreci 0, Shkë ndija 3, e vendosi Bruno Dita me golin e realizuar në  minutën e 78-të , kur mjaft mirë  reagoi në  zonën kundërshtarë  pas asistit të  saktë  të  Timovskit.

Me këtë  fitore, Shkëndija afrohet në  vetëm 5 pikë  ndaj rivalit të  madh për titull FC Shkupit, skuadër kjo që  nesër do të  ketë  një  detyrë  të  vështirë  në  arenën “Todor Proeski” përballë  Rabotniçkit. (infOSport.mk)