Probleme për Zekirja Ramadanin te Prishtina, i lëndohet ylli i skuadrës!

Prishtina në fundjavë shënoi fitore 4:0 përballë Besës nga Peja, mirëpo pasojat e kësaj fitore skuadra nga kryeqendra kosovare, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, i ka paguar pas ndeshjes, kur edhe zyrtarisht është mëduar shkalla e dëmtimit të mesfushorit, Sabien Lilaj, transmeton “infOSport.mk”. Lilaj kishte pësuar një lëndim që

Mësohet paga marramendëse e Sabien Lilajt te FC Prishtina!

Mesfushori nga Shqipëria, Sabien Lilaj është transferi më i ri në rradhët e FC Prishtinës. Reprezentuesi shqiptarë ishte kryefjala e mbrëmjes që po lëmë pas, ndërsa siç raportojnë mediat në Kosovë, Lilaj do të jetë një ndër futbollistët më të paguar në Superligë. Sipas gazetarit Arlind Sadiku, mesfushori ka nënshkruar kontratë

Shkëndija gati të marrë futbollistin e kombëtares shqiptare!?

Shkëndija me shumë gjasa do të humbas shërbimet e Ferhan Hasanit, mirëpo krerët e skuadrës kampione të Maqedonisë nuk dëshirojnë ti lënë asgjë rastit dhe menjëherë janë vënë në kërkim të futbollistëve tjerë me vlera, që do kontribuonin që mos të ndihet largimi i kapitenit “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Përveç sulmuesit Xhejms

Dëmtohet Lilaj, Panuçi fton futbollistin e Atletiko Madridit

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi e ka gjetur zëvendësuesin e Sabien Lilajt shumë shpejtë, duke grumbulluar në “Kombëtaren A” kapitenin e shpresave, Keidi Baren. Mesfushori i Atletiko Madridit u paraqit mjaft mirë në ndeshjen përballë Sllovakisë U-21, pavarësisht se në fund ekipi “kuq e zi” u mund me shifrat 2:3.