Interi mposht Atalantan e Xhimshitit dhe siguroi Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Interi vazhdon të gëzoj tifozët e vetë, teksa sonte siguroi edhe pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm. “Zikaltërit” në ndeshjen e parafundit të sezonit në Serie A,  triumfuan 3:2 ndaj Atalantas së Berat Xhimshitit, që sonte e regjistroi paraqitjen e tij të 23-të në kampionat. Lukaku dhe Barella shënuan

Vojvoda në formacionin më të mirë të javës në Serie A

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës Mërgim Vojvoda është zgjedhur në formacionin e javës në Serie A. Vojvoda kishte një paraqitje brilante në fitoren e Torinos në transfertë ndaj Salernitanas (0:1). Kosovari, pavarësisht se nuk shënoi dhe asistoi, ishte më i dalluari te skuadra e Torinos, duke u notuar me koeficientin 8.2 nga

Në Itali e cilësojnë si Zidanin e ri, zbulohen 3 ekipet “big” që duan tetovarin 22-vjeçar!

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Nedim Bajrami, po merr elozhe të shumta në Itali. Mediat vendase tashmë i kanë vendosur një titull të ri 22-vjeçarit me origjinë nga Tetova e Maqedonisë së Veriut. “Një talent nga Seria A ka fituar pseudonimin “Zidani i ri” dhe shumë skuadra tashmë kanë lëvizur për ta