Ronaldo a je ti? E pabesueshme çfarë ka humbur portugezi përballë Luksemburgut!!! (VIDEO)

Portugalia ka fituar me rezultat 3:1 në transfertën ndaj Luksemburgut në ndeshjen e grupit “A”, e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës “Qatar 2022”. Ylli i “luzitanëve”,  Kristiano Ronaldo nuk kishte gjetur golin në dy ndeshjet e para kundër Azerbajxhanit dhe Serbisë, ndërsa e gjeti përballë Luksemburgut. Ronaldo shënoi golin e

Flet për herë të parë arbitri holandez që i mohoi golin Ronaldos ndaj Serbisë!

Polemika nuk shuhet, përkundrazi, ajo ndizet. Dhe kështu, në përpjekje për të hedhur ujë në zjarrin e ndezur pas golit të anuluar të Ronaldos në Beograd nga arbitri Danny Makkelie, vetë ky i fundit donte të kërkonte falje për “gafën”. I kontaktuar nga gazeta luzitane “A Bola”, “bilbili” holandez shpjegoi incidentin,

Ronaldo mund të skualifikohet!

Reagimi i furishëm i Kristiano Ronaldos në ndeshjen kundër Serbisë në Beograd, kur hodhi shiritin e kapitenit në tokë pasi goli i tij nuk u pranua nga ana e arbitrëve, mund t’i kushtojë një skualifikim sulmuesit të Portugalisë dhe Juventusit. Sipas “Iusport”, protesta e qartë kundër arbitrit hollandez Makkelie mund të

Reali harxhoi 304 mln euro për blerjen e tyre, mirëpo nuk shënuan as 1/3 e golave sa Ronaldo!

Real Madridi përfitoi 100 milion euro nga shitja e Kristiano Ronaldos te Juventusi. Në aspektin ekonomik, operacioni dukej shumë i dobishëm për Realin në atë kohë. Sidoqoftë, koha tregoi se nuk ishte aq fitimprurës. Real Madrid ka shpenzuar më shumë se trefishin e kësaj shifre në përpjekje për të mbushur boshllëkun