Bajerni mendon për të ardhmen, zyrtarizon transferimin e 17-vjeçarit Tel

Kampionët e Gjermanisë, Bajern Munih, kanë prezantuar një tjetër afrim gjatë kësaj merkatoje, teksa “bavarezët” këtë herë kanë menduar për të ardhmen, duke nënshkruar me sulmuesin 17-vjeçarë, Mathys Tel.

Ai është aktivizuar sezonin e fundit me Stad Ren, i cili mori një vëmendje të madhe nga gjigantët e Europës me Bajern Munihun që arriti ta bindte.

Tel shihet si e ardhmja e sulmit të kampionëve të Gjermanisë dhe pritet të bashkohet menjëherë me skuadrën e Nagelsmmanit.

Leave a Reply