“Bombë” nga Gjermania, kampionët e Bajernit synojnë Strakoshën!

Thomas Strakosha mund të bëjë lëvizjen e karrierës, teksa emri i tij lidhet me një transferim të mundshëm te Bajerni i Munihut. Kështu të paktën raporton “Sky Germany”, sipas të cilëve Bajerni i Munihut po shqyrton dy portierë të rinj për të luajtur si një opsion rezervë për Manuel Nojer. Me

Bajerni mendon për të ardhmen, zyrtarizon transferimin e 17-vjeçarit Tel

Kampionët e Gjermanisë, Bajern Munih, kanë prezantuar një tjetër afrim gjatë kësaj merkatoje, teksa “bavarezët” këtë herë kanë menduar për të ardhmen, duke nënshkruar me sulmuesin 17-vjeçarë, Mathys Tel. Ai është aktivizuar sezonin e fundit me Stad Ren, i cili mori një vëmendje të madhe nga gjigantët e Europës me Bajern

Sadio Mane edhe zyrtarisht një lojtar i ri i Bajernit të Munihut

Sadio Mane është futbollisti më i ri i Bajernit të Munihut, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2025. Sulmuesi senegalez në këtë mënyrë largohet nga Liverpulli pas gjashtë sezonesh, duke nënshkruar me kampionët e Gjermanisë. Mane “blindon” kështu sulmin e Bajernit, teksa shprehet i lumtur me

Njihuni me Ibrahimoviçin shqiptarë që sonte pritet të debutojë me Bajernin e Munihut në Bundesligë!

Një tjetër talent shqiptar mund të debutojë sonte me Bajernin e Munihut në Bundesligë. “Bavarezët” ndeshjen e parë të vitit 2022 do ta zhvillojnë kundër Borusia Menhengladbahut, dhe kanë jo pak mungesa shkaku i infektimeve të disa prej futbollistëve me Covid19. Për këtë arsye, trajneri Nagelsman në ekipin e parë ka