Arijan Ademi nesër në Zagreb për të nënshkruar me Dinamon! Rikthehet për ndeshjen me Italinë

Arijan Ademi, nesër në mëngjes niset për në Zagreb për shkak të angazhimeve personale që kanë të bëjnë me vazhdimin e karrierës së tij, e ku mesfushori shqiptarë sërish pritet të nënshkruajë kontratë me gjigandët kroat të Dinamos. Ademi pas zgjidhjes së çështjeve administrative lidhur me angazhimin e tij të ri

Përgjaket sfida ballkanase AEK-Dinamo Zagreb, një tifoz grek ndërron jetë, policia arreston 98 persona (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme kanë ndodhur trazira të mëdha mes tifozëve të AEK dhe Dinamo Zagreb. Dy skuadrat ballkanase janë shortuar për të luajtur bashkë në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, mirëpo si duket sonte futboll nuk do të ketë, madje disa zëra thonë se UEFA

E bujshme, Albion Rrahmani i Ballkanit i bashkohet Dinamo Zagrebit!

Ballkani mund të mbetet pa njërin prej futbollistëve kryesor, golashënuesin Albion Rrahmani. Janë gjigandët kroat të Dinamo Zagreb që dëshirojnë të bëjnë për vete 22-vjeçarin nga Podujeva, i cili edicionin që lamë pas në elitën e futbollit kosovar, u shpall golashënuesi më i mirë me 20 gola të shënuar. Albion Rrahmani konsiderohet

Lamtumira e Arijan Ademit si një legjendë, Dinamo Zagreb merr vendimin unik në historinë e klubit!

Arijan Ademi i ka dhënë lamtumirën skuadrës së Dinamo Zagreb pas plotë 13 vitesh, duke vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në kampionatin kinez të futbollit. Mesfushori shqiptarë me origjinë nga Maqedonia e Veriut, por i lindur dhe i rritur në Zagreb të Kroacisë, gjatë ditës që lamë pas është

20 mijë tifozë në “Todor Proeski”, mediat kroate: Dinamo Zagrebin e pret “ferri” në Shkup sonte

Skuadra e FC Shkupit sonte do të përballet me Dinamo Zagrebin në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, ndeshje kjo e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, shkruan “infOSport.mk”. Nga tabori i skuadrës shkupjane pohojnë se deri më tani janë shitur diku rreth 20 mijë bileta, por

Mjerim, asnjë TV vendore nuk e transmeton super duelin, FC Shkupi-Dinamo Zagreb

FC Shkupi të martën do të zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme europiane, përmes së cilës mund të shkruajë historinë. Skuadra nga Çairi në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret Dinamo Zagrebin, skuadër kjo që në ndeshjen e 19 korrikut në Zagreb barazoi vetëm 2:2 ndaj skuadrës tonë përfaqësuese

Sedlloski: Besoj në fitore dhe kualifikimin historik

FC Shkupi mbrëmje e së martës në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret Dinamo Zagrebin, ndeshj kjo e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Maksimir” morri një barazim 2:2, mirëpo trajneri i

Ndiqeni momentet më të bukura nga ndeshja më e bukur e FC Shkupit në Europë (VIDEO)

FC Shkupi edhe pse në rolin e autsajderit mbrëmë në ndeshjen e parë të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb, nga kryeqendra kroate u rikthye me një barazim të madh 2:2, që i la përshtypje edhe opinionit sportiv kroat, pas gjithë asaj