Super gjest i “Ballistëve” dhe “Shvercerave”, pasi shtrinë dorën e pajtimit, bashkë dhuruan 10.000 euro për “Jetimët e Ballkanit”

“Ballistët” dhe “Shvercerat” sot në Prekazin legjendar të Adem Jasharit i dhanë fund “hasmërisë”, duke shtrirë dorën e pajtimit. E gjithë kjo u bë nën dirigjimin e dy hoxhallarëve të njohur nga Kosova, hoxhë Fatmir Latifit dhe Halil Kastratit, ndërsa prezent gjithsesi ishte edhe Bekim Jashari, nga familja e madhe

Super lajm na vjen nga Prekazi i Adem Jasharit, “Ballistët” dhe “Shvercerat” shtrijnë dorën e pajtimit

Një super lajm na vjen nga Prekazi legjendar i Adem Jasharit, aty ku sot dy tifo grupet e njohura shqiptare nga Maqedonia e Veriut “Ballistët” e Shkëndijës së Tetovës dhe “Shvercerat” e FC Shkupit, shtrinë dorën e pajtimit, duke ju dhënë fund mosmarrëveshjeve mes tyre që ishin prezente tashmë disa

“Shvercerat” dhe “Ballistët” do të zgjasin dorën e pajtimit në Prekazin legjendar të Adem Jasharit

Do të marrë fund sherri ndërmejt dy tifo grupeve shqiptare në Maqedoninë e Veriut, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. Të dyja grupet do të zgjasin dorën e pajtimit në Prekazin legjendar të Adem Jasharit këtë të diele. Iniciativën e pajtimit e kanë marrë dy hoxhallarët nga Kosova, Halil Kastrati dhe Fatmir Latifaj me qëllim

Grubi i gatshëm të zbutur raportet mes “Shvercerave” dhe “Ballistëve”

Pas takimit me krerët e dy skuadrave shqiptare të FC Shkupit dhe Shkëndijës, Suat Alija, gjegjësisht Zamir Dika, zëvendëskryeministri i parë i vendit, Artan Grubi u shpreh i hapur për të takuar edhe përfaqësuesit e dy tifo-grupeve më të flakta shqiptare në vend, “Shvercerave” dhe “Ballistëve”. “Në mënyrë që të kontribuojmë

“Shvercerat”: Në tokën tonë, në tokën e Adem Jasharit

Edhe pse fillimi i ndeshjes nuk doli të jetë i mbarë për FC Shkupin, “Shvercerat” që kishin bërë disa kilometra udhëtim drejt Prishtinës, mund të thuhet se janë gjëja më e bukur e këtyre minutave të para që po ndodhin në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan “infOSport.mk”. Në numër të bollshëm e

“Shvercerat” dridhin Prishtinën (VIDEO)

Grupi i tifozëve “Shvercerat” me të arritur në Prishtinë, dridhën kryeqendrën kosovare, ndërsa më së miri flet edhe video materiali më poshtë. Rreth 10 autobusë ishin nisur nga Shkupi, ndërsa arritja e tyre ndodhi vetëm gjysmë ore para fillimit të ndeshjes. Megjithatë përveç këtyre 10 autobusëve, një numër tjetër i konsiderueshëm kishin

FC Shkupi dhe “Shvercerat” sonte për të shkruar historinë

Sonte në mbrëmje FC Shkupi do të zbresë në fushën e lojës për të luajtur ndeshjen e kthimit të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb. Skuadra shkupjane mban lart flamurin shqiptarë në kompeticionin më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, pasi është e