FC Struga godet fuqishëm në merkato, transferon Florent Osmanin e Gostivarit

FC Struga ka bërë një super transferim, duke afruar në rradhët e veta sulmuesin shkupjan, Florent Osmani, njofton ‘infOSport.mk’. Ish futbollisti i FC Shkupit me kampionët vjeshtorë të Struga Trim Lum ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë, ndërsa vjen nga rradhët e Gostivarit. Pa dyshim se një transferim i këtillë

Kapiteni i FC Strugës, Shaqiri: Fitimi i “Kupës Pavarasia”, motiv plus për kyçje në elitë!

Të themeluar vetëm tre vite më parë dhe arrijnë të fitojnë “Kupa Pavarësia” në pjesëmarrjen e parë të tyre në këtë kompeticion që organizohet për herë të 9-të në histori nga Federata e futbollit të Shqipërisë. Është Struga Trim Lum, klubi me ambicie të mëdha që këtë sezon garojnë në