Pas Arda Turanit edhe Jillmaz pranë largimit nga përfaqësuesja e Turqisë

Pas largimit të Arda Turanit nga përfaqësuesja e futbollit të Turqisë, me shumë gjasa edhe ish futbollisti i Gallatasarajit, Burak Jillmaz do t’i japë lamtumirën. Largimi Turanit nga përfaqësuesja turke, ka bërë që të revoltohen edhe disa futbollistë tjerë, në mesin e tyre edhe sulmuesi Jillmaz, i cili si duket nuk

Hasani: Nuk kishim fat, Turqia asnjë shans te goli jonë

Përfaqësuesja e Maqedonisë e mbylli ndeshjen kontrolluese me Turqinë me barazim pa gola, duke vazhduar kështu serinë me rezultate pozitive. Barazimi ndaj Turqisë, për Maqedoninë ishte ndeshja e tretë që e mbyll pa pranuar gol. “Ashtu si në ndeshjet eliminatore, luajtëm mirë edhe ndaj Turqisë, por përsëri nuk shënuam fitore. Dominuam

Fotogaleri nga stërvitja e përfaqësueses turke në Shkup

Përfaqësuesja e futbollit të Turqisë para ndeshjes kontrolluese me Maqedoninë, zhvilloi stërvitjen e parë në Shkup. Të përzgjedhurit e Fatih Terimit u stërvitën në ndihmës stadiumin pran FFM-së, “Petar Milloshevski”, ku ishin shumica e yjeve si Ardan Turan, Xhenk Tosun, Xhaner, Selçuk Inan e shumë të tjerë. Takimi Maqedoni-Turqi luhet nesër

Përfaqësuesja e Turqisë me të gjithë yjet vjen në Shkup

Përfaqësuesja e Turqisë ka publikuar listën me futbollistë që do t’i llogaritë për ndeshjen kontrolluese me Maqedoninë. Turqit në Shkup do të udhëtojnë me të gjithë yjet, duke përfshirë edhe ata si Ardan Turan, Selçuk Inan, Emre Mor, Emre Çolak e Burak Jillmaz. Ndeshja kontrolluese ndërmjet Maqedonisë dhe Turqisë do të luhet