Me 16 mars hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës

Me 16 mars në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat që kanë arritur deri në këtë fazë, janë: Struga Trim Lum, Makedonija GJ.P, Akademia Pandev dhe Sileks. Risi për këto ndeshje të Kupës së Maqedonisë këtë edicion, është se

Mësohen çiftet çerekfinaliste, kemi edhe përballje mes skuadrave shqiptare

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinaliste të Kupës së Maqedonisë, e që vuri përballë dy skuadrat shqiptare, Struga Trim Lum dhe Renovën, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija për kundërshtarë në këtë fazë do të ketë Sileksin, FC Shkupi do të jetë mysafir i Akademia Pandev, ndërkohë në përballjen e fundit, Bellasica do të

Kupa e Maqedonisë sot dhuron derbin e Pollogut, cila skuadër do pësoj humbjen e parë?

Kupa e Maqedonisë sot dhuron ndeshjet e 1/8 së finales, ndërsa një ndër ndeshjet që zgjon interes më së shumti, është edhe ajo në Gostivar, midis Shkëndijës dhe Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Është ky një duel mes skuadrave kryesuese në Ligën e Parë dhe Ligën e Dytë – Perëndim, që ende nuk

Ndeshjet e Kupës, njihuni me 16 skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales

Kit Go ishte skuadra e fundit që siguroi një vend për në ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra modeste nga Pehçeva mbrëmë në ndeshjen kundër Skopjes shënoi fitore 2:1, duke iu bashkuar në këtë mënyrë edhe skuadrave si Rabotniçki, Makedonija GJ.P dhe Sasa, që vetëm përmes ruletit