Kupa e Maqedonisë, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, përmes së cilës skuadër fituese do të siguronte një vend për në ndeshjet eliminatore të Ligës së Konferencës, njofton "infOSport.mk". Goglat deshën që në këtë fazë, FC Shkupi të përballet me Tikveshin, ndërkohë Voska Sport për kundërshtarë do të ketë Makedonija

Hidhet shorti për ndeshjet e raundit të parë të Kupës

Gjatë ditës së sotme është hedhur shorti për ndeshjet e 1/16 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”. Ekipet që vitin e kaluar luajtën në gjysmëfinale dhe finale si Makedonija Gjorce Petrov, Struga Trim Lum, Shkëndija dhe Sileksi edicionin e sivjetshëm do ta nisin direkt nga

Ndeshjet çerekfinale të Kupës na servojnë super duelin FC Shkupi-Shkëndija

Para pak çastesh në hapësiar e Federatës së Futbollit të Maqedonisë u hodh shorti për ndeshjet çerekfinale të Kupës, e ku goglat deshën që në këtë fazë të na servojnë ndeshjen më interesante, atë midis FC Shkupit dhe Shkëndijës, shkruan “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin e Çairit