Argjentinë: Arbitri i mbuluar me gjak qëndron në dhomat e xhveshjes

Një foto që vjen nga Argjentina po bën xhiron e botës. Në të shihet se si një arbitër futbolli qëndron i mbuluar me gjak në dhomat e xhveshjes. Sipas mediave argjentinase bëhet fjalë për arbitrin, Bruno Amikoni, i cili ndante drejtësinë në ndeshjen e Ligës së katërt midis Juventus de Pergamino

Spirovski fiton dyshen e Shkëndijës Buba-Ibra për çmimin e më të mirit në Maqedoni!

Stefan Spirovski është zgjedhur futbollisti i vitit në Maqedoni, duke dalë fitues kështu përballë dyshes së Shkëndijës, Ferhan Hasani – Besart Ibraimi, që gjithashtu ishin në garë për çmimin e më të mirit. Një gjë e tillë është bërë e ditur gjatë ditës së sotme, pasi Këshilli Drejtues pranë Federatës së

Portieri i Torinos ekzekuton gjuajtjen e lirë në mënyrë perfekte, por…(VIDEO)

Torino mbrëmë shënoi një fitore pa probleme përballë Karpit në ndeshjen e 1/16 së finales. Të besuarit e trajnerit Sinisha Mihajlloviç shënuan fitore 2:0 falë golave të shënuar nga Beloti dhe Falke, ndërsa një momente shumë interesant dhe parasëgjithash i bukur ndodhi në minutën e 93-të, kur Torino po ekzekutonte

Klubi mundjes Liria festoi jubileun e 40 vjetorit të themelimit

Sportet marciale gjithmonë kanë prodhuar kampionë në mesin e shqiptarëve të Maqedonisë, ndoshta të sfiduar nga imponimi historik për rezistencë e mbrojtje të vlerave përmes kombinimit luftë dhe punë. Kështu kanë kaluar shumë gjenerata dhe sot mes tjerash kemi klube sportive që me të drejtë mburen me të kaluarën e

Mustafa ndërpret kontratën me klubin Trakya të Turqisë

Basketbollisti shkupjan Alaudin Mustafa ka ndërprerë zyrtarisht kontratën me skuadrën turke Trakya. Këtë lajm e ka bërë të ditur vet Mustafa përmes një postimi në profilin e tij në “fejsbuk”, duke sqaruar edhe arsyet për prishjen e së njejtës. “Në mbledhjen e fundit që mbajtën në Ankara udhëheqësit e Federatës së

Goli i parë i Arijan Ademit me Dinamo Zagrebin pas rikthimit (VIDEO)

Arijan Ademi ka gjetur golin e tij të parë me fanellën e Dinamo Zagrebit, pas rikthimit të tij për shkak suspendimit dy vjeçar nga fushat e futbollit. Ademi shënoi një super gol në fitoren 4:2 të Dinamo Zagrebit përballë Istra 1961, duke ndihmuar në këtë mënyrë skuadrën e tij për tu

Gremio fiton për herë të tretë “Copa Libertadores” (VIDEO)

Skuadra e Gremios është fituese e trofeut më të rëndësishëm në Amerikën e Jugut, “Copa Libertadores”, pasi mposhti edhe në ndeshjen e kthimit Lanusin me rezultat 2:1 dhe me shifra të përgjithshme 3:1 shpallet më e mira e këtij kompeticioni për vitin 2017. Takimi i dytë nuk kishte histori, me Gremion

Shkupi avanson ndaj Vardarit pas 45 minutave të para (VIDEO)

Shkupi falë golit të shënuar nga Alen Jasharoski në minutën e 9-të po avanson me rezultatin 1:0 përballë skuadrës së Vardarit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales që në këto momente po zhvillohet në stadiumin e Gjorçe Petrovit në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Jasharoski shënoi një super gol me të