Argjentinë, një tifoz ndërron jetë dhe 22 të tjerë plagosen pas përplasjeve me policinë (VIDEO)

Një i vdekur dhe 22 të plagosur, është epilogu pas përleshjeve të tifozëve me policinë në ndeshjen e 1/16 së finales së Kupës së Argjentinës, midis Independiente Rivadavia dhe Velez. Gjithçka nisi kur grupet e Independiente ‘barras bravas’ (ultras), të cilët mbërritën me vonesë në stadium, u kapën me organet ligjzbatuese

A do zhvillohet ndeshja Brazil-Argjentinë, apo gjithçka do të vendoset në tavolinë?

Një vendim do të merret brenda 72 orëve. Kaq shumë hije mbi ndërhyrjen e autoritetit shëndetësor brazilian në ndeshjen e ndërprerë mes Brazilit dhe Argjentinës. Tani bëhet fjalë për të kuptuar se cilat do të jenë pasojat e pezullimit të bujshëm të Brazilit-Argjentinës, e vendosur nga një ndërhyrje nga autoritetet shëndetësore

Terror i paparë: Polica qëllon futbollistin me 13 plumba gome gjatë një ndeshje në Argjentinë (FOTO+VIDEO)

Një terror i paparë policor ka ndodhur ndaj futbollistëve dhe tifozëve në Argjetinë në ndeshjen mes skadrave amatore të Sportivo las Parehas dhe Defensor de Armstrong, njofton “infOSport.mk”. Gjatë ndeshjes futbollistët e skuadrës vendase të Sportivo kishin sulmuar arbitrin, pasi ky i fundit sipas tyre kishte anuar ka skuadra kundërshtare. Mjaftonte