Arbitri që mbylli ndeshjen para kohe në Kupën e Afrikës, ishte pezulluar për korrupsion në vitin 2018

Arbitri, Janny Sikazwe ka shkaktuar një skandal në Kupën e Kombeve të Afrikës në futboll. Arbitri nga Zambia sinjalizoi për përfundimin e ndeshjes ndërmjet Tunizisë dhe Malit që në minutën e 89-të, pra një minutë më herët nga koha e rregullt prej 90-të minutave, edhe pse u bënë 8 zëvendësime, kishte

Ndryshon arbitri i Real-Barça, “El Clasico” do të drejtohet nga një “armik” i Messit

Polemika në Spanjë para super ndeshjes Real Madrid-Barcelona, ndryshe e njohur si El Clasico. Sipas “Mundo Deportivo”, arbitri i super sfidës që do të luhet sonte në mbrëmje mes Real Madridit dhe Barcelonës, është ndryshuar në momentin e fundit. Mateu Lahoz, arbitri i zgjedhur fillimisht për El Clasico-n, është ndalur nga një

Messi ndëshkohet me të verdhë, po të ishte dikush tjetër mund të ndëshkohej edhe me të kuq (VIDEO)

Lionel Messi nuk po kalon momente të mira te Barcelona, ndërsa këtë më së miri e përshkruan nervozizmi i tij në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Alavesh, në të cilën “katalunasit” nuk shkuan me shumë se një barazim 1:1. Përveç barazimit vëmendje ka tërhequr edhe veprimi i Lionel Messit ndaj gjyqtarit të

Koronavirusi, përveç futbollistëve edhe arbitrët po stërviten në ambient shtëpiak (VIDEO)

Koronavirusi ka bërë që Bota futbollit të ndalojë gjithkund përveç në Bjellorusi. Izolimi në shtëpi është shumë i vështirë për të gjithë,e në veçanti për sportistët, të cilët në mënyra të ndryshme po stërviten në ambiente shtëpiake. E njëjta gjë ndodh edhe me arbitrat, ndërsa në qendër të vëmendjes këtë herë është

Pezullohet arbitri që e etiketoi Kurtin si diktatori koreano-verior

Komisioni i Arbitrëve pranë Federatës së Futbollit të Kosovës ka marrë vendim për pezullimin e arbitrit të Ligës së Dytë, Qëndrim Vata, pasi ky i fundit mbrëmë në një postim në Facebook e ka etiketuar kryeministrin në detyrë, Albin Kurti si diktatori koreano-verior, Kim Jong Un. Vendimi i Komisionit të Gjyqtarëve “Komisioni