Ramadani: E diela festë, të tregojmë sa e duam Shkupin, mos bini pre e provokimeve!   

Shkupi nesër luan ndeshjen më të rëndësishme të këtij sezoni edhe atë kundër rivalit më të madh, Vardarit. Përveç rivalitetit që ka ky derbi, Shkupi këtë sezon lufton edhe për dalje në Evropë dhe fitorja për "Bardhekaltërit" është e detyrueshme. Po aq sa është e rëndësishme për klubin, ndoshta është edhe