Bashkim Arifi me këtë foto shumë domethënëse uron Elezin për ditëlindjen dhe golin debutues me ekipin e parë të Shkëndijës

Puna është ajo që të sjellë suksesin. Ndonjëherë futbollistët e rinj zhgënjehen dhe mendojnë edhe largimin nga fushat e sportit, mirëpo në raste të tilla, janë aty trajnerët, pedagogët për ti drejtuar dhe dhënë kurajo atyre për të vazhduar edhe më fuqishëm në rrugëtimin e tyre. E dimë se rruga

Dashmir Elezi shënon në debutim dhe bëhet golashënuesi më i ri në historinë e futbollit elitar (VIDEO)

Dashmir Elezi pa dyshim se ishte surpriza e Ernest Gjokës në formacionin e Shkëndijës sot përballë FC Shkupit, mirëpo në fund doli që talenti “kuqezi” të marrë e gjithë vëmendjen, shkruan “infOSport.mk”. Talenti i Shkëndijës që dje mbushi 16-vjet, kishte debutimin e tij me fanellën e ekipit të parë, ndërsa për

Destan Adili nëpërmjet Akademisë së futbollit synon Europën

Djaloshi i talentuar, Destan Adili dalë nga dalë po e realizon ëndrrën e tij që një ditë të paraqitet për një ekip europian. Mirëpo për ta arritur këtë synim duhet shumë punë, por edhe shkollim profesional. Ai këto dy veti të fundit po i realizon, sepse fundmi është pranuar edhe

Djali i Van Persit me një gol akrobatik “tërbon” Ajaksin dhe internetin (VIDEO)

Robin Van Persi pa dyshim se është një nga sulmuesit më të mirë holandez që ndonjëherë ka luajtur në Europë, ndërkohë që ai ka edhe një pasues që po ecën në gjurmët e tij. Shquille Van Persi luan me moshat e Fejenord në Holandë, ndërsa së fundmi i njëjti ka shënuar

Pas Çepele, edhe një tjetër shqiptarë i bashkohet Interit

Pas Ramen Çapele, edhe një tjetër futbollistë i talentuar shqiptarë i është bashkuar ekipit të Interit. Fjala është për 17-vjeçarin Kristian Dervishi, i cili deri më tani ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Atalantës. Dervishi luan si sulmues krahu, ndërsa është gjithashtu edhe pjesë e Kombëtares U17 të Shqipërisë. Transferimi

Shkodrani 15-vjeçar vendos një rekord në futbollin irlandez

Është vetëm 15 vjeç e 206 ditë, ndërsa tashmë emrin e tij e ka shkruar në historinë e futbollit irlandez. Bëhet fjalë për futbollistin Kevin Zefi, me origjinë nga Shkodra, që ka vendosur rekord të ri në Irlandë. Zefi doli të jetë protagonist në ndeshjen e djeshme, që skuadra e tij

Pas Vrionit, edhe një tjetër shqiptarë i bashkohet Juventusit!

Xhiakomo Vrionit i është bashkuar edhe një shqiptarë tjetër te skuadra e Juventusit, transmeton “infOSport.mk”. Fjala është për 17-vjeçarin Albian Hajdari, një shqiptarë i lindur në Zvicër, që deri më tani kishte provuar të gjitha grupmoshat e Bazelit. Ai luan në rolin e qendërmbrojtësit dhe është pjesë e kombëtares U-17 të

Inter, Juve dhe PSV në luftë për talentin shqiptarë

Kevin Zefi është një prej shqiptarëve të talentuar që ka zgjedhur të përfaqësojë Irlandën. Sulmuesi 15-vjeçar është pjesë e Shamrock Rovers dhe në dhjetori i shënoi dy here kombëtares së Anglisë U15, teksa falë talentit që ka, ai tashmë ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve gjigande të Europës, përfshirë këtu

Vokli Laroshi, portieri 18-vjeçar që kërkon të veshë fanellën kuqezi të kombëtares

Vokli Laroshi është një portierë me të ardhme të madhe. Ai ka një vit që mbronë portën e skuadrës së Turbinës dhe është vetëm 18 vjeç. Gardiani cërrikas ka bërë një paraqitje mjaftë të mirë tek Turbina dhe deri tani ka pesë takime rrjeshtë që nuk pëson gol. Meritë për këtë ka