Berisha: Mund të arrijmë Botërorin, ndeshja me Poloninë ngjason si ajo me Serbinë!

Në prag të ndeshjes shumë të rëndësishme ndaj Polonisë, që në program është nesër mbrëma me fillim në ora 20:45 në “Air Albania Stadium”, para gazetarëve në konferencë për shtyp ka folur edhe kapiteni i Kombëtares shqiptare, portieri Etrit Berisha. Ky i fundit ka analizuar këtë takim shumë delikat dhe

Etrit Berisha parakalon Bushin dhe Haxhin, barazohet me Tare

Ndeshja e mbrëshme ndaj Hungarisë ka pasur një peshë më të rëndë për portierin e Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, i cili regjistroi paraqitjen e tij të 69-të me fanellën “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Gardiani shqiptarë nga Kosova në këtë mënyrë arriti që të tejkalojë dyshen Alban Bushi – Altin Haxhi, që kishin

ZYRTARE, Etrit Berisha firmos me Torinon, çështjen e titullarit e diskuton me një serb!

Etrit Berisha edhe zyrtarisht sezonin e ri do të jetë pjesë e Torinos në Serie A. Klubi italian njoftoi nëpërmjet një cicërime në llogarinë zyrtare në Tëitter se portieri shqiptar ka nënshkruar kontratë trevjeçare. “Gardiani” 32-vjeçar, me përvojë të gjatë në elitën e futbollit italian, do të vihet menjëherë nën urdhrat

Berisha pranë transferimit te Torino, zbulohet edhe paga që do përfitoj gardiani shqiptarë!

Etrit Berisha gati të rikthehet në Serie A, aty ku vite më parë mbronte me mjaft sukses rrjetën e Lacios, por edhe të SPAL së fundmi. Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, Berisha është shumë pranë transferimit te skuadra e Torinos. Gardiani i kombëtares shqiptare është në negociata me

Kapiteni Berisha surprizon me deklaratën para ndeshjes me Andorrën!

Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha ka folur në konferencën e zakonshme para ndeshjes me Andorrën, kundërshtarit të parë të “kuqezinjëve” në kuadër të ciklit të ri eliminatorë për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar. Gardiani kuqezi vlerësoi maksimalisht kundërshtarin, teksa kërkoi përqendrim maksimal nga skuadra. “Ne

Etrit Berisha rezulton pozitiv me “Covid-19”

Pas Thomas Strakoshës, edhe gardiani tjetër i Kombëtares shqiptare, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i SPAL-it nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ku thuhet se pas angazhimeve me ekipin Kombëtar, 31-vjeçari është infektuar me virusin që po bën kërdinë në të gjithë botën. Berisha

Goli i pranuar nga gjysmëfusha, ja çfarë thotë portieri Etrit Berisha (VIDEO)

Portieri i kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha, pavarësisht një goli të pranuar nga gjysmëfusha përballë Kazakistanit, ishte njëri nga më meritorët për fitoren 3:1 të “kuqezinjëve” kundër Kazakistanit, duke bërë disa pritje fantastike. Lidhur me golin e pranuar në minutën e 24-të nga gjysma e fushës kur mysafirët e nisën shpejtë

Berisha: Po të ishim një kombëtare do na kishte frikë e gjithë Europa

Gardiani i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha ishte në krah të trajnerit Edi Reja në konferencën për shtyp në prag të vëllazërores me Kosovën, që do të luhet nesër pasdite në “Elbasan Arena” dhe që do të shërbejë si test për të dyja këto skuadra në dy ndeshjet e ardhshme të