Real Madridi dhe Napoli me stil kualifikohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Real Madridi dhe Napoli janë dy udhëtuesit e fundit për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dyja këto skuadra edhe në ndeshjet kthyese regjistruan fitore ndaj kundërshtarëve të tyre, Liverpullit, gjegjësisht Ajntrahtit të Frankfurtit, dhe kështu me plotë meritë kualifikohen në mesin e 8 skuadrave më të mira

Real Madridi i madh sërish në krye të futbollit europian! (VIDEO)

Real Madridi i Madh ka fituar edhe titullin e 14-të në kuadër të Ligës së Kampionëve, duke mundur në finalen e Parisit, ekipin e Liverpullit me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për “mbretërit” e Europës e realizoi Vnicius Zhunior në minutën e 59-të, kur mjaft mirë shfrytëzoi një

Superleague, pranohet ankesa e UEFA: Priten sanksione të rënda për Juven, Realin dhe Barçën

Vijon të flitet për Super League dhe UEFA. Beteja ligjore mes palëve është larg të qenit e përfunduar dhe në pritje të vendimit të Gjykatës së Drejtësisë së Bashkimit Evropian për ligjshmërinë e nismës, Gjykata e Madridit e cila i kishte vendosur Federatës Ndërkombëtare të Futbollit për tërheqjen e dënimeve

Hidhet shorti për SuperKupën e Spanjës, ja me kë do luajnë Reali dhe Barcelona

Është hedhur sot shorti për ndeshjet e Superkupës së Spanjës për vitin 2021. Fituesi i edicionit të kaluar, Reali i Madridit në gjysmëfinale  do të përballet me Atletik Bilbaon, ndërsa Barcelona me Real Sociedadin. Kështu vendosi shorti i mbajtur sot në ambjentet e Federatës  spanjolle të futbollit. Barcelona dhe Reali i Madridit

Reali i’a del, Interi jo…”zikaltërit” përshëndeten me futbollin europian (VIDEO)

Reali i Madridit falë fitores 2:0 ndaj Borusia Menhengladbahit i’a doli të sigurojë një biletë për në ndeshjet e nokaut fazës në Ligën e Kampionëve, edhe atë vetëm në xhiron e fundit të grupit “B”, aty ku më së keqi ka kaluar skuadra e Interit. “Zikaltërit” sonte në Xhuzepe Meaca barazuan

Reali ja bënë zi Interit, Bajerni fiton, por ju shënon një shqiptarë, Atalanta mund Liverpullin në Angli (VIDEO)

Real Madridi ka mundur Interin edhe në ndeshjen e dytë të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, këtë herë në “Xhuzepe Meaca” me shifrat 0:2. Pas kësaj disfate “zikaltrit” janë me një këmbë jashtë Ligës së Kampionëve, pasi Borusia M’Gladbahu në ndeshjen tjetër të grupit B mundi me rezultatin e