Tenisti serb Novak Djokoviç rrezikon 5 vite burg!

Derisa ende është në pritje të lajmit, nëse mund të qëndrojë në Australi, situata e Novak Djokoviç pasurohet me detaje të tjera. Një ndër tenistët më të mirë botëror është rikthyer të flasë në rrjetet sociale, duke shpjeguar versionin e tij të fakteve që kanë të bëjnë me menaxhimin e pozitivitetit

Futbolli ndalon edhe në një kontinent tjetër

Epidemia e koronavirusit që ka kapluar thuajse gjithë Botën, ka ndaluar futbollin edhe në një tjetër kontinent. Bëhet fjalë për Australinë që ka vendosur të ndërpresë kampiontin. “A-League” nëpërmjet faqes zyrtare ka bërë të ditur  se shtimi i rasteve pozitive të prekur me “Covid-19” e bën të pamundur vazhdimin e kampionatit. Futbolli në

Super-Berisha, shënon gol dhe jep asist në fitoren e Melburn Viktori (VIDEO)

Besart Berisha është i pandalshëm në kampionatin australian, pasi në xhiron e 17-t gjeti rrjetën dhe dhuroi asist në fitoren 3:0 të skuadrës së tij Melburn Viktori ndaj Vestern Sidnei Vanderers. Berisha në minutën e 36-të bëri gjithçka në mënyrë përfekte, duke asistuar për Barbaroses, ndërsa në të 68-tën, 32 vjeçari