Goli i Manajt ndaj Bjellorusisë bën jehonë në rrjetet sociale, e shpërndan edhe UEFA (VIDEO)

Rej Manaj ishte një ndër autorët e golave për Shqipërinë në ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve kundër Bjellorusisë, në të cilën ndeshje “kuqezinjtë” shënuan fitore 3:2. Manaj shënoi golin e tretë për kombëtaren shqiptare, një gol ky që ka tërhequr vëmendjen edhe të një prej faqeve të UEFA në

Setien flet pas grumbullimit të Manaj: “Besoj se mund të na ndihmojë”

Rej Manaj më në fund është grumbulluar me ekipin e parë të Barcelonës. Reprezentuesi shqiptarë ka marrë ftesë nga ana e trajnerit Kike Setien, i cili vendosi ta grumbullojë atë për ndeshjen e fundjavës me Getafen në “Kamp Nou”, kjo edhe për shkak mungesave të rëndësishme në sulm (Suarez dhe

Super lajm, Barcelona e Setien fut Manajn në listën e futbollistëve për “Champions League

Një sukses i radhës për sulmuesin shqiptarë, Rei Manajn, që po merr vëmendjen e të gjithëve në Spanjë, madje duke surprizuar edhe vetë tifozët shqiptarë. Kur erdhi te Barcelona B pak kush do ta mendonte se mund t’i jepej hapësira në skuadrën e parë. Por sulmuesi shqiptar është stërvitur dy herë me

U stërvit me Messin, “AS” i thur elozhe Manajt: Do jetë risia e madhe

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Rei Manaj po jeton një ëndërr. Shumë pak futbollistë në botë e kanë fatin që të stërviten përkrah super yllit botëror, Lionel Mesi dhe shqiptari këtë ëndërr e bëri realitet ditën e djeshme. Sot shpreson që të zbresë në fushën e lojës, por dje punoi me yllin