Murinjo s’heq dorë nga Granit Xhaka!

Hoze Murinjo vazhdon të monitorojë Granit Xhakën dhe po shqyrton një ofertë të re për futbollistin shqiptarë, që dëshiron ta ketë në skuadër gjatë sezonit 2022-2023. 29-vjeçari ishte afër transferimit te Roma që gjatë merkatos së verës së kaluar. Ai madje kishte rënë dakord për kushtet personale me drejtuesit e skuadrës

Granit Xhaka në qendër të kritikave, Evra: Henry fiku TV, nuk sheh Arsenalin për shkak tij

Arsenali u mund në shtëpi nga Bërnli një ditë më parë dhe në shënjestër ka përfunduar mesfushori, Granit Xhaka. Futbollisti shqiptarë, i cili është pjesë e kombëtares së Zvicrës, bëri nëj gjest antisportiv, duke i futur duart në fyt njërit prej lojtarëve kundërshtarë. Normalisht kjo nuk mund të falej nga arbitri dhe

Ndeshja miqësore “Xhaka- Rashica”, Graniti ju bënë thirrje përmes rrjeteve sociale

Me 15 qershor në Prishtinë do të zbarkojnë yjet shqiptare të futbollit, Granit Xhaka dhe Milot Rashica. Dy futbollistët nga Kosova që janë duke arritur suksese në arenën ndërkombëtare, do të vijnë në Prishtinë për të zhvilluar një ndeshje miqësore për nder të 20-vjetorit të çlirimit të kryeqendrës kosovare. Kështu ka bërë

Mediat zvicerane vazhdojnë të sulmojnë Xhakën dhe Shaqirin!

Me një shkrim të publikuar të mërkurën, gazeta e madhe zvicerane “Blick” ka vazhduar të sulmojë Xherdan Shaqirin, yllin e futbollit shqiptar, por edhe të përfaqësueses së Zvicrës. Felix Bingesser, përgjegjës për rubrikën e sportit në “Blick” e ka vlerësuar budallallëk një deklaratë të Shaqirit të dhënë të martën në konferencë

Xhaka asiston, Mustafi shënon një super gol me kokë për epërsi të Arsenalit (VIDEO)

Shkodran Mustafi ka kaluar në epërsi Arsenalin, skuadër kjo që në këto momente është duke zhvilluar ndeshjen e javës së katërt në transfertë kundër ekipit të Kardifit, njofton “infOSport.mk”. Granit Xhaka mjaft mirë ekzekutoi goditjen e tretë nga këndi, ndërsa edhe më mirë reagoi futbollisti gostivaras, i cili me një goditje

Tërmet në Zvicër për “shqiponjat” dhe Behramin, bordi i federatës pranë shkarkimit

Shqiptarët bëhen protagonistë në futbollin zviceran dhe mund të sjellin brenda pak ditësh kolapsin e plotë të federatës së këtij vendi e cila nuk ka ditur të menaxhojë situatat me ta. Festimet me shqiponjë hapën “kutinë e Pandorës” me deklaratat e sekretarit të përgjithshëm që vinte në dyshim besnikërinë e

Mustafi bënë humor me Xhakën, ky i fundit shpërrthen në të qeshur (VIDEO)

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi edhe sezonin e ri futbollistik do të jenë pjesë e Arsenalit, skuadër kjo që pas plotë 22 viteve do të udhëhiqet nga një emër tjetër, kur është në pyetje trajneri, Unaj Emeri. Si duket edhe strategu spanjoll do t’u besojë dy futbollistëve shqiptarë sezonin e ri

Pse është e ndaluar të festohet me simbolin e shqiponjës?

Futbollistët shqiptarë të Zvicrës, me origjinë nga Kosova, u ndëshkuan nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit – FIFA sepse festuan shënimin e golave duke bërë shqiponjën me duart e tyre, por nuk e dinë nëse veprimi i tyre do të jetë i sanksionuar edhe në të ardhmen nëse përsëritet. “Misteri” i këtij

Federata zvicerane e futbollit, largon futbollistët me dy nënshtetësi?

Pas diskutimeve të shqiponjës dykrenore vjen diskutimi për dy nënshtetësitë. Federata Zvicerane e Futbollit mund të përjashtojë së shpejti lojtarët të cilët kanë dy nënshtetësi, shkruan “blick.ch”. Ideja vjen nga sekretari gjeneral i Federatës Zvicerane të Futbollit, Alex Miescher, i cili mendon se në ‘Nati’ do ishte mirë të “luanin vetëm