Asllani kishte shansin e jetës kundër Barcelonës, shpresojmë mos ta urrejnë tifozët “zikaltër” (VIDEO)

Mesfushori shqiptarë, Kristjan Asllani mund të ishte heroi i Interit mbrëmjen e sotme në “Kamp Nou” ndaj Barcelonës, ndeshje kjo që dhuroi spektakël, shumë emocione dhe plotë 6 gola të shënuar, nga 3 për të dyja skuadrat. Mesfushori kuqezi pati një rast të artë në minutën e 94-të, të takimit, mirëpo

Lajme të këqija për Interin, konfirmohet dëmtimi i Brozoviç dhe mungesa e tij nga fushat e futbollit!

Lajme aspak të mira për Interin dhe trajnerin e tyre, Simone Inzaghi. Mesfushori kroat Marselo Brozoviç do të qëndrojë për një muaj jashtë fushave të futbollit. Testet mjeksësore që mesfushori i bëri sot, konfirmuan një dëmtim të pjesshëm në kofshën e majtë. Gjendja e mesfushorit do të rivlerësohet nga stafi mjekësor

Pas Asllanit, Interi në kërkim edhe të një futbollisti tjetër shqiptarë!

Pas Kristjan Asllanit Inter është hedhur në sulm për një tjetër futbollist të kombëtares shqiptare. Mediat në Itali zbulojnë se “zikaltërit” po tentojnë në merkato mbrojtësin shqiptarë të Atalantas, Berat Gjimshiti. Tani që “zikaltërit” humbën betejën me Juventusin për Bremer, janë rikthyer më seriozisht për mbrojtësin e kombëtares shqiptare dhe në