Bojan Kërkiç vazhdon karrierën në Superligën turke

Skuadra turke e Sivaspor ka bërë një transferim të papritur, teksa ka angazhuar sulmuesin spanjoll të Stouk Sitit, Bojan Kërkiç, njofton ‘Turkish Football Neës’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Kërkiç është një fëmijë i Barcelonës, i cili me fanellën ‘blaugrana’ brenda 4 viteve ka regjistruar 104 ndeshje dhe 26 gola. Së fundmi ai ishte

Presidenti i Sivasspor mysafir special i FC Shkupit! Do të përcjellë edhe në ndeshjen ndaj Pobedës (FOTO)

Presidenti i skuadrës së njohur turke të Sivasspor, Mecnun Otyakmaz, është mysafir special i FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Numri një i Sivasspor kishte një takim zyrtarë me krerët e klubit nga Çairi, klube këto që kanë një bashkëpunim të madh mes vete. Në saje të një miqësie të tillë vetë Otyakmaz ka