Pas Sitit, edhe Arsenali e nis me këmbë të mbarë sezonin e ri në Premierligë (VIDEO)

Premierliga edhe zyrtarisht hapi siparin mbrëmë me ndeshje Bërnli – Mançester Siti, me skuadrën e Pep Guardiolas që shënoi fitore të pastërt 3:0 në këtë transfertë, në të cilën, edhe njëherë tjetër fjalën kryesore e pati sulmuesi norvegjez, Erling Haland, që shënoi dy gola, ndërsa një gol tjetër kishte realizuar

Arsenali demolon Evertonin, thellon diferencën ndaj Sitit (VIDEO)

Arsenali ka mposhtur me rezultatin 4:0 Evertonin në duelin e prapambetur të vlefshëm për javën e 7-të në Premierligë, duke thelluar diferencën në +5 nga ndjekësit më të afërt të Mançester Sitit. Një triumf me shumë peshë për “Topçinjtë” e Artetës, që ëndërrojnë pas shumë vitesh fitimin e titullit kampion. Ishte futbollisti

Askush si ai, Granit Xhaka vendos një rekord të ri në Premierligë!

Arsenali arriti një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e kaluar, pasi mundi me rezultatin 3:0 ekipin e Njukasëll Junajted. Të besuarit e Mikel Artetës shkëlqyen në “Emirates Stadium”, ndërsa ndër më të mirët në fushë në këtë përballje pa dyshim se ishte futbollisti shqiptarë, Granit Xhaka. Mesfushori me origjinë nga Kosova

Liverpulli dominon në tërësi dhe fiton pa probleme Arsenalin (VIDEO)

Liverpulli ka vazhduar me paraqitjet pozitive në sezonin e ri. Skuadra nga “Enfilld Roud” regjistroi edhe fitoren e tretë, pasi sonte si vendas me rezultatin 3:1 mundi Arsenalin, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Jurgen Klop kishte dominim total gjatë gjithë ndeshje, mirëpo ishin mysafirët nga Londra që avansuan të parët falë golit

Arsenali arrin marrëveshje me mbrojtësin e PSZH-së që kërkohej nga Interi

Arsenali është afër një transferimi të ri në repartin e mbrojtjes. Skuadra nga Londra Veriore thuhet të ketë arritur marrëveshje me yllin e Paris Sen Zhermenit, Lavin Kurzava. “France Football” raporton se Arsenali ka arritur kontratë 5 vjeçare, e cila do të hynte në fuqi vetëm gjatë muajit qershor, kur Kurzava