Çelzi është kampion i ri i Europës, Siti mbetet duarbosh (VIDEO)

Çelzi për herë të dytë në histori shpallet kampione e Europës, pasi sonte në finalen e edicionit 2020/2021 në finalen angleze të zhvilluar në stadiumin “Dragao” mundi Mançester Sitin me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm në këtë ndeshje e realizoi Kei Havertz 3 minuta para fundit të pjesës

Verner “nuk di të shënojë”, por Çelzi në pushim shkon me epërsi (VIDEO)

Çelzi e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0 pjesën e parë të takimit final kundër Mançester Sitit, duke iu falënderuar golit të shnëuar nga ana e gjermanit Kai Havertz, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi me sulme të dyanshme, ndërsa Sterling ishte i pari që tentoi të shënojë, mirëpo tentativa e tij me

Formacionet zyrtare, Mançester Siti – Çelzi

Me fillim nga ora 21:-00 do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes dy skuadrave angleze, Mançester Sitit dhe Çelzit. Siti i Pep Guardiolas do të luftojë për të shkruar histori, derisa Çelzi i rilindur me Tomas Tushel kërkon lavdinë e madhe. Formacionet zyrtare: MANÇESTER SITI: Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias,

PSZh i pafuqishëm pa Mbappe, Mahrez bënë ligjin dhe kualifikon Sitin në finalen e madhe (VIDEO)

Mançester Siti sonte ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në finale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Pep Guardiolas edhe në ndeshjen e dytë arriti të mund Paris Sen Zhermenin, këtë herë me rezultatin 2:0. Llogaritur edhe fitoren 2:1 në ndeshjen e parë, “citizens” me

Reali dhe Siti pa shumë probleme kalojnë në çerekfinale (VIDEO)

Reali i Madridit dhe Mançester Siti pa shumë probleme kanë siguruar një vend për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. të dyja këto skuadra arsyetuan epitetin e favoritit, duke mos e vënë në pikëpyetje në asnjë moment fitoren edhe në ndeshjet e kthimit. Kështu Siti, pas fitores 2:0

Interi i Antonio Konte, 47 pikë nga 54 të mundshme, vetëm një skuadër bën më mirë se “zikaltërit”

Fundi i vitit 2020 dhe fillimi i vitit 2021 është një ndër periudhat më të arta të Interit nën drejtimin e trajnerit Antonio Konte. Kjo skuadër është shndërruar në një “makineri” perfekte, duke filluar që nga ajo fitore 4:2 kundër Torinos, më 22 nëntor. Që nga ajo ndeshje “zikaltërit” kanë fituar

Laporta do ta festojë fitoren e zgjedhjeve te Barcelona me një goditje të bujshme

Kur fushata elektorale për presidencën ndërlidhet me atë të merkatos së futbollit, Joan Laporta, kandidat për president te Barcelona, ka ndërmend ta përforcojë skuadrën me një emër të bujshëm, gjthnjë nëse i njëjti do ti fitonte zgjedhjet. Sipas të përditshmes angleze, “Daily Mail”, objektivi numër një i Laportas, është Kun Aguero,

Reali bën gati ofertën për futbollistin e Mançester Sitit!

E përditshmja angleze Mirror, raporton se Real Madridi ka nisur bisedimet me Mançester Sitin për transferimin e Fill Foden. Edhe pse bëhet fjalë për një super futbollistë, Foden nuk ka luajtur shumë këtë sezon, ai ishte titullar vetëm në pesë ndeshje. “Mbretërit” janë të gatshëm që t’ia ofrojnë pozitën e titullarit si