Nijas Lena dhe panenka e tij shpëtojnë Veleshtën nga disfata në Gostivar (VIDEO)

Veleshta falë veteranit Nijas Lena, i cili edhe njëherë tjetër tregoi shumë klas, nga Gostivari u rikthye me një barazim, që mund ti vlejë shumë skuadrës nga Struga për në vijim të kampionatit, njofton “infOSport.mk”. Veleshta thuajse ishte e dorëzuar sot në transfertën ndaj Gostivarit, pasi ndodheshin në disavantazh deri në

Lena në prag të ndeshjes me Pelisterin rikujton golin e shënuar në Manastir (VIDEO)

Struga Trim Lum të mërkurën në terren vendas do të mirëpret Pelisterin, skuadër kjo që në Strugë udhëton pas fitores 3:1 ndaj Renovës në Manastir, njofton “infOSport.mk”. Atmosferë pozitive në ndërkohë edhe në kampin e Struga Trim Lum, skuadër kjo që nuk njeh disfatë në ndeshjet e deritanishme me Pelisterin. Ndeshja e

Festë te Struga Trim Lum pas kualifikimit në gjysmëfinale: “Këtë vit duam finalen” (VIDEO)

Struga Trim Lum ka ruajtur nderin e skuadrave shqiptare në kuadër të ndeshjeve të Kupës, duke u kualifikuar për në gjysmëfinale, njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane në përballjen shqiptare mundi Renovën me rezultatin minimal 1:0, duke përsëritur suksesin e vitit të kaluar, mirëpo që këtë herë drejtuesit e kësaj skuadre janë të

Dominim total dhe fitore e merituar e Struga Trim Lum përballë Bellasicës, Lena shënon sërish

Struga Trim Lum me plotë meritë shënoi fitore 3:0 përballë fenerxhiut Bellasicës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të në elitën e futbollit vendor,njofton “infOSport.mk”. Djemjtë e Srgjan Zaharievskit e nisën vrrullshëm këtë takim, pasi në 9 minuta lojë ata veçmë avansonin me rezultatin 2:0. Dejan Cvetanoski që në minutën e