Mrrekulli, kishte fjetur me bluzën e ekipit që do të luante të nesërmen, 16-vjeçari nxirret i gjallë pas 119 orësh

Një mrrekulli ka ndodhur në Kahramanmaras, aty ku forcat shpëtimtare turke kanë arritur që të shpëtojnë 16-vjeçarin Kamilcan, i cili u nxorrë i gjallë nga rrënojat 119 orë pas tërmetit shkatërrues që kishte goditur Turqinë dhe një pjesë të Sirise. Në momentin kur u nxor nga rrënojat e ndërtesës ku banonte,

Ezgjan Alioski i bashkohet Fenerbahçes!

Një ndër skuadrat më të njohura turke, Fenerbahçe, përmes një postimi në “Twitter” ka njoftuar se ka arritur marrëveshjen me klubin saudit të Al Ahli për transferimin e mesfushorit shqiptarë, Ezgjan Alioski. Futbollisti me origjinë nga Prilepi i Maqedonisë, te skuadra nga Arabia Saudite ishte transferuar verën e vitit të kaluar

Mërgim Berisha largohet nga Fenerbahçe, destinacioni i tij i rradhës, Bundesliga!

Mërgim Berisha vetëm pas një viti mund të largohet nga Fenerbahçe. Sulmuesi shqiptar që ka luajtur me përfaqësuesen U21 të Gjermanisë, duket se është drejt përfundimit të bashkëpunimit me gjigandët turq, për të luajtur në Bundesligën gjermane. Klubi turk nuk e ka në plane për sezonin e ardhshëm, ashtu që i

FC Shkupi barazon ndaj gjigandëve turq të Fenerbahçe

FC Shkupi kabarazuar 2:2 në miqësoren përballë gjigandëve turq të Fenerbahçes. Të dy golat për skuadrën tonë kampione i realizoi golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar, Sandej Adentunxhi, derisa për Fenerbahçen realizuan dy prurjet e reja, Linkoln Henrike dhe Muhamed Gymyshkaja, njofton “infOSport.mk”. Për FC Shkupin ishte kjo ndeshja

Fenerbahçe mbeti pa trajner!

Fenerbahçe ka shkarkuar trajnerin Vitor Pereira. Marrëveshja e strategut portugez u ndërpre para kohe, për shkak rezultateve të dobëta të skuadrës nga “Shukru Saraçogllu” që nga fillimi i sezonit. Për 53-vjeçarin Pereira ishte kjo periudha e dytë që drejtonte skuadrën e Fenerbahçes, pas asaj midis vitit 2015-2016. Fenerbahçe e nisi sezonin me

Shkuan për të ndjekur mbrojtësin e Hungarisë, skautët e klubit të njohur europian vihen pas Brojës

Klubi i Fenerbahçes kishte nisur këtë javë monitorimin e futbollistëve të vetë në arenën ndërkombëtare, teksa drejtori sportiv Vitor Pereira, zgjodhi sfidën Hungari-Shqipëri për të parë në veprim mbrojtësin Atila Szalai. Për fatin e keq të Szalait, ai u bë një nga viktimat e aksionit të Brojës dhe vëmendja e drejtorit