Pas reagimit të Bunjakut, sot kundër vendimit të Qytetit të Shkupit për të ndihmuar Vardarin ka reaguar edhe Rabotniçki!

Pas reagimit të Drejtorit Sportiv të FC Shkupit, Omer Bunjaku, sot ndaj vendimit të Këshillit të Qytetit të Shkupit për ndihmë financiare prej 15 milionë denarëve për Vardarin, ka reaguar edhe fqiu i tyre, Rabotniçki Nga tabori i “romantikëve” kanë potencuar se janë kundër ndihmës që i jepet Vardarit, që ndodhet

Omer Bunjaku reagon pas incidentit të ndodhur në derbin FC Shkupi-Shkëndija

Drejtori Sportiv i FC Shkupit, Omer Bunjaku ka dënuar incidentin që ndodhi në stadiumin e Çairit në ndeshjen derbi kundër Shkëndijës së Tetovës, ndeshje kjo e vlefshme për çerekfinalet e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse pritej një festë e vërtetë në stadiumin e Çairit, disa tifoz të papërgjegjshëm u futën në

Bunjaku: Short pozitiv, shpresoj të kemi një verë të gjatë europiane

Pas shortit të hedhur në Nion të Zvicrës, e ku skuadra jonë kampione, FC Shkupi mësoi emrin e kundërshtarit, për “infOSport.mk” ka folur drejtori sportiv i “bardhebluve” nga Çairi, Omer Bunjaku. Ky i fundit është i kënaqur me shortin, në të cilin goglat vendosën përballë tyre skuadrën kampione të Gjibraltarit, Lincoln

FC Shkupi i dhuroi fanellën me numër 4 Kryetarit të Çairit, Visar Ganiu, ja çfarë simbolizon numri 4!

Drejtori sportiv i FC Shkupit, Omer Bunjaku i shoqëruar nga Drejtori i Përgjithshëm, Fuat Sherifi, i dhuruan fanellën "bardhekaltër" Kryetarit të Çairit, Visar Ganiu, i cili më herët luante edhe rolin e trajnerit te kjo skuadër, njofton “infOSport.mk”. Ganiut i është dhuruar fanella me numrin 4, që simbolizon numrin e titujve

Intervitsë me Omer Bunjakun, drejtori i “bardheblulve” flet për sezonin vjeshtor, largimet dhe përforcimet eventuale

FC Shkupi stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e parë me 42 pikë, 7 më shumë se Akademia Pandevi i vendit të dytë. Këto të dhëna bëjnë që në Çair të Shkupit të rikthehet buzëqeshja, kjo pasi klubi i tyre i zemrës pas shumë vitesh mund të rikthejë titullin dhe