S.O.S Vita fituese e turneut të tretë tradicional “Juventus Serava”

Mbrëmë në palestrën “Enver Idrizi” në Shkup u zhvillua finalja e madhe e turneut tradicional në futboll të vogël, “Juventus Serava”. Në mesin e 28 ekipeve pjesëmarrëse në finalen e madhe luajtën Shoqata e personave me nevoja të veçanta “S.O.S Vita” – Shkup dhe Shkëndija e Haraçinës, njofton “infOSport.mk”. Këto dy skuadra

Juventus Serava nuk ka të ndalur!

Juventus Serava ka shënuar edhe fitoren e katërt me rradhë në elitën e futsalit vendor, teksa sonte “viktimë” e ekipit shkupjan nga Serava doli të jetë Velesi, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Gafur Hasani regjistroi fitore 9:3, duke mos e vënë në dyshim në asnjë moment fitoren në këtë përballje të

E besoni dot, apo jo! Juventus Serava mund Kratovën me rezultatin 22:6

Juventus Serava ka regjistruar një ndër fitoret më të thella në elitën e futsalit vendor, prej kur se kjo skuadër garon në mesin e më të mirëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhezi” nga Serava sonte në palestrën “Enver Idrizi” mundi ekipin e Kratovës me rezultatin 22:6. Kjo fitore e skuadrës "bardhezi" pa dyshim