Eurogoli i Halimit nuk i mjaftoi Kosovës kundër Spanjës (VIDEO)

Spanja ka arritur të arkëtojë pikë të plota ndaj Kosovës, duke fituar me rezultat 3:1. Spanja E dominoi gjithë ndeshjen, ndërsa fitoren e tyre e paralajmëroi ish sulmuesi i Dinamo Zagrebit, Dani Olmo që në minutën e 34-të, shfrytëzoi asistin e Zhordi Alba. Vetëm dy minuta më pas, sulmuesi i Mançester

Menaxheri dardan turpëron gazetarin spanjoll dhe e detyron t’ia thotë emrin Kosovës! (VIDEO)

Të mërkurën Kosova do të zbresë në fushë ndaj Spanjës, në kuadër të Grupit B kualifikues për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar. Meqenëse Spanja nuk e ka njohur Pavarësinë e Kosovës, trajtimi që i kanë bërë mediat spanjolle nuk ka qenë aspak i këndshëm, madje gazeta

Tjetër skandal nga Spanja, televizioni publik i referohet Kosovës si “Përfaqësuesja e FFK-së”

Pavarësisht se UEFA përjashtoi mundësinë që Spanja të ketë qëndrim diskriminues ndaj Kosovës në ndeshjen e 31 marsit në kualifikimet për Kampionatin Botëror “Katari 2022”, nga ky vend vazhdojnë injorimet ndaj Kosovës. Të shtunën në mëngjes, “RTVE” – televizion publik në Spanjë, teksa bënte paralajmërimin për ndeshjen me Kosovën, iu referua

Gjermania dhe Italia nuk falin, rrëshqet Spanja (VIDEO)

Janë mbyllur të gjitha 11 ndeshjet eliminatore për Botërorin “Qatar 2022”, ku nuk munguan surprizat. Shqipëria triumfoi ndaj Andorrës, me rezultatin 0:1, duke iu falur një goli të Ermir Lenjanit në minutën e 41’. https://twitter.com/EURO2020/status/1375201229006114818?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1375201229006114818%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsportal.bg%2Fnews-2021032413391956003 Maqedonia për një moment u rikthye në ndeshjen kundër Rumanisë, duke barazuar nga 0:2 në 2:2, megjithatë

“Mikpritje për Kosovën”, Spanja kërkon ndjesë dhe qetëson presidentin Ademi

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll po bëhet gati për ndeshjet eliminatore të Botërorit  “Qatar 2022”. Dardanët janë pjesë e grupit B, aty ku bëjnë pjesë edhe Spanja, Suedia, Greqia dhe Gjeorgjia. Djemtë e Challandes luajnë ndeshjen e parë në shtëpi kundër Suedisë (28 mars), teksa tre ditë më vonë udhëtojnë

Ukraina mundi Spanjën për herë të parë, ndërpreu serinë prej 14 ndeshjeve pa humbje të iberikëve (VIDEO)

Kombëtarja e Ukrainës ka bërë një surprizë të këndshme sonte, teksa mundi Spanjën me rezultatin minimal 1:0 në një nga ndeshjet më interesante të mbrëmjes së sotme, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm në ndeshjen e grupit 4 të Ligës “A”, që u zhvillua në Kiev e realizoi rezervisti Viktor Cigankov

Shpresat e Maqedonisë nuk i’a dolën kundër Spanjës (VIDEO)

Shpresat e Maqedonisë nuk i’a dolën kundër Spanjës, duke pësuar kështu disfatën e parë në kadër të grupit të 6 eliminatorë  për Euro 2021, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Bllagoja Milevskit pësuan disfatë 3:0 në Alkorkon, aty ku gjithçka foli në të mirë të “iberikëve”, që ishin skuadër shumë më