Lavdrim Fazliu nuk është më pjesë e Pelisterit

Futbollisti shkupjan, Lavdrim Fazliu ka përfunduar aventurën e tij me skuadrën e Pelisterit, që garon në Ligën e Dytë. Ish reprezentuesit shpresa të Shqipërisë, i ka përfunduar kontrata me “të gjelbërit” nga Manastiri, dhe tashmë i njëjti është një futbollistë i lirë, njofton “infOSport.mk”. Përveç Fazliut, pjesë e Pelisterit në sezonin

Incident në derbin midis Vardarit dhe Pelisterit në elitën e hendbollit vendor (VIDEO) 

Ndeshja derbi e javës së 5-të, e fazës finale në elitën e hendbollit vendor midis Vardarit dhe Pelisterit në Shkup, ishte ndërprerë për disa minuta, kjo për shkak përleshjes së dy tifozërive, Komitëve në njërën anë dhe  Çkembari në anën tjetër, njofton “infOSport.mk”. Me tu futur në palestër, tifozët mysafir nga

Voska Sport fiton derbin ndaj Pelisterit në regji të Izair Eminit (VIDEO)

Voska Sport ka regjistruar një ndër fitoret më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mundur Pelisterin, një ndër skuadrat pretendente për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shqiptare nga Ohri para tifozëve të vetë shënoi fitore 2:0, falë dy golëshit të kapitenit Izair Emini, që realizoi nga një gol