Fenerxhiu Pelisteri eliminoi Vardarin nga Kupa e Maqedonisë

Është zhvilluar edhe takimi i fundit çerekfinal në kuadër të Kupës së Maqedonisë së Veriut, me ç’rast edhe zyrtarisht kemi mësuar emrin e skuadrës së fundit udhëtuese për në gjysmëfinale, njofton “infOSport.mk”. Është Pelisteri që siguroi pjesëmarrjen i fundit në këtë fazë të garave, duke eliminuar Vardarin, edhe atë vetëm pas

Shkëndija fiton dhe paralajmëron FC Shkupin në prag të ndeshjes së mërkurës (VIDEO)

Shkëndija ka regjistruar një fitore me shumë vuajtje, por shumë të vlefshme në ndeshjen e javës së 16-të kundër Pelisterit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse “kuqezinjtë” nga Tetova llogariteshin favoritë absolut para fillimit të takimit ndaj skuadrës së vetme që ende nuk ka shijuar aromën e fitores në Ligën e Parë, gjërat

Gudiabi i FC Shkupit vazhdon karrierën në Azerbejxhan

Omar Gudiabi do të vazhdojë karrierën në Azerbejxhan. Futbollisti i FC Shkupit, i cili stinorin pranveror e kaloi në formë huazimi te Pelisteri, ka nënshkruar me ekipin e Keshla, duke i dhënë fund qëndrimit të tij në futbollin tonë vendor, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia ishte avanetura e tij e parë ndërkombëtare për

Shkëndija më vështirë se sa pritej mundi Pelisterin, Nafiu heroi i “kuqezinjëve” (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitore minimale 1:0 përballë Pelisterit në Tetovë, edhe atë duke iu falënderuar një goli të shënuar nga rezervisti Valmir Nafiu vetëm në minutën e 87-të, njofton “infOSport.mk”. Pelisteri pas serisë pozitive prej 5 ndeshjeve pa humbje, në këtë ndeshje u fut shumë i motivuar, ndërsa më së