Euro Futsal, Maqedonia e pëson rëndë nga Serbia, Ismaili shënon golin e vetëm “verdhekuq” (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal pa pësuar disfatë 6:1 në ndeshjen  e xhiros së katërt në kuadër të grupit të katërt eliminatorë për Europianin e ardhshëm në futsal, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Vasko Skenderovski në këtë ndeshje u futën me shumë optimizëm, sidomos pas atij barazimi 1:1 të disa

Euro Futsal, Maqedonia kthehet me një pikë nga transferta e vështirë në Serbi

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal ka regjistruar një barazim të shkëlqyeshëm në udhëtim te Serbia.  1:1 u mbyll takimi i zhvilluar në Vranje, aty ku edhe përkundër dominimit total të ekipit vendas, Maqedonia në fund arriti që të lëshojë palestrën e pamposhtur, duke shtuar gjasat në këtë mënyrë për kualifikim

Euro Futsal, Maqedonia sonte përballë Serbisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal sonte do të zhvillojë ndeshjen e tretë në kuadër të grupit të ktërt eliminator për kualifikim në Europianin e ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i “verdhëkuqve” do të jetë përfaqësuesja e Serbisë, me të cilën skuadër djemtë e Skenderovskit do të zhvillojnë dy ndeshje të njëpasnjëshme. Sonte këto

Ukraina shumë e fuqishme për Shqipërinë në futsal!

Kombëtarja shqiptare e Futsallit ka luajtur mbrëmjen e sotme kundër Ukrainës ndeshjen e dytë të vlefshme për Eliminatoret e Kampionatit Europian 2022. Ndeshja e zhvilluar për herë të parë në Shqipëri, në sallën “Feti Borova” të Parkut Olimpik të Tiranës është fituar nga ekipi përfaqësues i Ukrainës, me rezultatin 3:10, transmeton

Futsal – Euro 2022, Shqipëria u mund nga Kroacia

Kombëtarja shqiptare në futsal e drejtuar nga Erind Resuli nuk ia doli të merrte tre pikët e para në ndeshjen kundër Kroacisë, e vlefshme për Eliminatoret e Kampionatit Europian 2022, transmeton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë në tokën kroate, “kuqezinjtë” u mundën me rezultatin 4:1. Ndeshja nisi mirë për “kuqezinjtë”, të

Kombëtarja shqiptare me ftesë për lojtarin e Futsal Shkupit, Eljesa Neziri

Seleksionuesi i Kombëtares së Shqipërisë në Futsal, Erind Resuli për ndeshjet kualifikuese kundër Kroacisë  dhe  Ukrainës në kuadër të ciklit për kualifikim në Kampionatin Europian, ka ftuar edhe lojtarin shkupjan, Eljesa Neziri, njofton “infOSport.mk”. Lojtari i Futsal Shkupit shprehet shumë i lumtur për këtë ftesë, duke premtuar se do të jap

Futsal, Anglia nuk udhëton në Shkup, Maqedonia pa luftë kualifikohet në fazën kryesore të eliminatoreve për KE

Përfaqësuesja e futsalit të Maqedonisë, pa luftë dhe me fitore në tavolinë prej 5:0 do ti fitojë dy ndeshjet kundër Anglisë, që duheshe ti zhvillojë me 8 dhe 9 nëntor në Shkup, transmeton “infOSport.mk”. Federata Angleze përmes një shkrimi zyrtarë dërguar Federatës së Futbollit tonë vendor, ka konfirmuar se nuk do

Shtyhen edhe ndeshjet e futsalit

Pas shtyerjes së ndeshjeve të futbolli të madh, janë shtyrë edhe të gjitha ndeshjet e javës së dytë në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë Federata e Futbollit të Maqedonisë ua ka konfirmuar të gjitha klubeve pjesëmarrëse, përfshirë këtu edhe klubin kampion të Futsal Shkupit. Këta të fundit

E pabesueshme, shorti i Ligës së Kampionëve në futsal vuri përballë Prishtinën dhe Tiranën

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për raundin parakualifikues të Ligës së Kampionëve, ndërsa fati deshi që nga 46 skuadra pjesëmarrëse, njëra kundër tjetrës të shortohen dy skuadrat si motra, Prishtina nga Kosova dhe Tirana nga Shqipëria, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja do të zhvillohet në kryeqendrën kosovare, edhe atë nga

Sot starton sezoni i ri në elitën e futsalit vendor, Futsal Shkupi mbrojtjen e titullit e nis nga Likova

Sot edhe zyrtarisht starton sezoni i ri në elitën e futsallit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi e Futsal Shkupit mbrojtjen e titullit do ta nis nga Kumanova, më saktësisht nga Likova, aty ku do të përballet me ekipin e Karadakut. Trajneri i skuadrës shkupjane para kësaj përballje po has