Angellovski fton 20 futbollistë në mini kampin-stërvitor, në mesin e tyre edhe Fatih Ismailin e FC Shkupit

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Igor Angellovski dhe stafi i tij do të organizojnë mini-kamp stërvitor në të cilin do të marrin pjesë futbollistë nga kampionati vendor dhe disa nga kampionatet në rajon të cilët kanë marrë leje nga klubet për të qenë pjesë e këtij kampi stërvitor. Në këtë

Lajm i keq për FC Shkupin, Ismaili mbyll sezonin që tani!

Mbrojtësi i FC Shkupit, Fatih Ismaili ka mbyllur sezonin para kohe. Pas ekzaminimeve mjekësore të bëra gjatë ditës së djeshme, ishte konstatuar se mbrojtësi “bardheblu” kishte këputër miniskusin dhe ligamentin e kryqëzuar të përparëm në gjurin e këmbës së majtë. Kësisoj i njëjti gjatë ditës së sotme iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale,