Polonia e fortë për Maqedoninë e Veriut (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut ka pësuar disfatë 2:0 në transfertën në Varshavë ndaj Polonisë, duke humbur thuajse të gjitha gjasat që përmes ndeshjeve kualifikuese në grupin “G” të sigurojë një vend për në eliminatoret e Europianit të vitit 2020, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Igor Angellovski zhvilluan një pjesë

Maqedonia U15 fitore dhe barazim ndaj moshatarëve të Polonisë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë ka zhvilluar dy miqësore luksi në Shkup me përfaqësuesen e Polonisë, duke regjistruar një fitore dhe një barazim, njofton “infOSport.mk”.  Të besuarit e trajnerit Dobrinko Ilievski në ndeshjen e parë kishin shënuar fitore me rezultatin 2:1, duke iu falënderuar “dopietës” së Besart Guxhufit, ndërkohë në ndeshjen

Gjermania shkon në Rusi me 10 ndaj 10, një vend siguron edhe Polonia (VIDEO)

Gjermania ka shënuar fitore 5:1 ndaj Azerbajxhanit në një ndeshje pa shumë vlera e zhvilluar në kuadër të grupit “C”, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Gjermanët që më herët kishin siguruar kualifikimin në Botëror, ndërsa sonte e rrumbullaksuan duke arritur edhe fitoren e 10-të nga po aq ndeshje