Interi dhe Sasuolo po bëhen gati për një shkëmbim spektakolar!

Një shkëmbim spektakolar midis Interit dhe Sasuolos së fundmi ka dalë në skenë, raportojnë mediat italiane. “Neroaxurët” janë gati të lirohen nga Radja Naingolan për të bindur drejtuesit e Sassuolos që të lënë të lirë Manuel Lokatellin të largohet gjatë këtij janari. Marrëdhëniet në mes drejtorëve sportiv, Karnevalas dhe Marotas së Interit

Njihuni me futbollistin që ka zhvilluar plotë 150 ndeshje dhe asnjëherë nuk është ndëshkuar me kartonë

Zheremi Boga është një futbollistë nga i cili të tjerët duhet ta marrin shembull, për sa i përket disiplinës. 23-vjeçari nga Bregu i Fildishtë, i cili aktualisht aktivizohet te skuadra e Sasuolos në Serie A, ka luajtur më shumë se 150 ndeshje si profesionist, me skuadra si Çelzi, Granada, Ren,

Milan-Napoli, super ndeshja çerekfinale në kuadër të Kupës së Italisë (VIDEO)

Skuadra e Napolit ka mundur me rezultatin 2:0 Sasuolon në ndeshjen e 1/8 së finales së Kupës së Italisë.  ‘Napolitanët’ kaluan në epërsi në minutën e 15-të me golin e shënuar nga Arkadiush Milik, ndërsa në minutën e 74-të Fabian Ruis vendosi rezultatin përfundimtarë të këtij takimi. https://twitter.com/NapoliAndNaples/status/1084566278117957641 Me këtë fitore Napoli

Interi assesi të rimëkëmbet, pëson sërish disfatë në “Serie A” (VIDEO)

Interi ka pësuar edhe disfatën e dytë të njëpasnjëshme gjatë këtij edicioni në “Serie A”, duke ngecur në këtë mënyrë me ekipin kryesues, Napolin, që në një super ndeshje të zhvilluar në “Sao Paolo” mundi Sampdorian me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe sa i përket Interit, skuadra e Luçiano Spaletit u