Habil Ajeti ndihmës seleksionues i përfaqësueses së volejbollit të Maqedonisë

Habil Ajeti, njëri prej volejbollistëve më të mirë shqiptarë në vend dhe rajon, është emëruar zëvendës seleksionues i përfaqësueses së volejbollit të Maqedonisë. Kështu Habil Ajeti pas shumë çmimeve e titujve si lojtar aktiv, tashmë merr vlerësimin e rradhës edhe në cilësinë e trajnerit. Ajeti do të jetë ndihmës i Joshko

Shqipëria shkëlqen ndaj B e H, shumë pranë kualifikimit historik!

Kombëtarja shqiptare në volejboll në konkurrencë të meshkujve ka vazhduar me paraqitjet pozitive në kuadër të “Silver European League”, teksa të mërkurën në mbrëmje në palestrën “Feti Borova” në Tiranë, me rezultatin 3-0, në sete 25-16, 25-17, 25-21, mundi kombëtaren e Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Djemtë e Jani Melkës dominuan

Volejboll-“Silver European League”, Shqipëria mund sërish Maqedoninë

Kombëtarja e Shqipërisë në volejboll në konkurrencë të meshkujve edhe në ndeshjen e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut e vlefshme për Grupin B në kuadër të të “Silver European League”, shënoi fitore, duke rritur kështu ndjeshëm shanset për kualifikimin në “Final 4”. Ekipi shqiptarë i udhëhequr nga trajneri Jani Melka shfrytëzoi

Volejboll – “Silver European League”, Shqipëria befason Maqedoninë midis Shkupit

Kombëtarja shqiptare e volejbollit ka arritur të marrë një fitore befasuese në Shkup ndaj Maqedonisë së Veriut në kuadër të “Silver European League”, njofton “infOSport.mk”. Shqipëria e drejtuar nga Jani Melka triumfoi 1-3 me sete kundër Maqedonisë së Veriut  (23-25, 25-20, 17-25, 22-25), me të cilën së fundmi kishte bërë edhe