Gol fenomenal i mjeshtrit të futbollit, shihni si Ibraimi e dërgon për “burek” Brdarovskin, ndërsa Gaçevskin shtrin për tokë (VIDEO)

Besart Ibraimi edhe pse në moshë 36-vjeçare, i njëjti vazhdon të jetë mbret i golave në futbollin vendor. Sulmuesi i Struga Trim Lum në takimin e sotëm përballë Vardarit, që po zhvillohet në këto momente në Strugë, në minutën e 56-të i siguroi avantazhin skuadrës strugane. Ky gol ndoshta edhe nuk

Shpëtim Duro dhe Besart Ibraimi: Jemi të mërzitur, por vazhdojmë me ndeshjet në Europë

Opinionin e tyre pas përfundimit të ndeshjes kundër Zhalgiris, në të cilën skuadra e Struga Trim Lum pësoi disfatë 2:1, edhe përkundër avantazhit që kishte, e dhanë trajneri Shpëtim Duro dhe golashënuesi, Besart Ibraimi. Që të dy ishin të mërzitur për këtë eliminim, pasi skuadra sipas tyre kishte treguar shumë që

Super lajm për “Ballistët”, Monroj te Shkëndija në paket me Besart Ibraimin!

Shkëndija është në bisedime të avansuara me strategun portugez, 40-vjeçarin Haime Monroj. Ky i fundit së fundmi luante rolin e kryetrajnerit te skuadra greke e Ksantit, pjesë e së cilës ishte edhe Besart Ibraimi. Ndërkohë burime të sigurta pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se nëse Monroj edhe zyrtarisht merr timonin e

Ademi dhe Ibraimi shënojnë, Egnatia dhe Dinamo barazojnë (VIDEO)

Egnatia dhe Dinamo e Tiranës janë ndarë me barazim 1:1 në ndeshjen e zhvilluar në Rrogozhinë, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë u mbyll me shumë presion dhe e njëjta foli në të mirë të Dinamo Tiranës, që falë super golit të shënuar nga Agim Ibraimi nga gjuajtja e lirë, në pushim

Shkëndija ndeshjen kundër Sileksit e nis pa Ibraimin dhe Doriev

Shkëndija pas pak në Kratovë do të zhvillojë ndeshjen çerekfinale të Kupës kundër Sileksit, njofton “infOSport.mk”. Për këtë ndeshje trajneri Ernest Gjoka siç dihet nuk mund të llogarisë në shërbimet e Zija Merxhanit, Jan Krivak, Armend Alimit dhe Lupçe Dorievit, ndërsa përveç këtyre mungesa në formacionin bazë vërehen edhe disa

Doriev asiston, Ibraimi shënon (VIDEO)

Ka avansuar edhe Shkëndija përballë Rabotniçkit, në ndeshjen që në këto momente po zhvillohet në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Falë një kombinimi perfekt të dyshes Doriev – Ibraimi, ky i fundit shënoi golin e epërsisë për Shkëndijën. E gjithë kjo ndodhi në minutën e 16-të, kur Ibraimi në të majtë pasoi për

Triçkovski jashtë kombinimit, Angellovski sërish nuk fton Ibraimin!

Përfaqësuesja A e Maqedonisë prej mbrëmë edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e rradhës në Ligën e Kombeve, kundër Lihtenshtejnit më 13 tetor në Shkup dhe Armeninë më 16 tetor në Erevan. Në prag të këtyre dy takimeve trajneri Angellovski po has edhe në probleme, pasi jashtë kombinimit ka

Besart Ibraimi viziton vendin e shenjtë, Meka Medina (FOTO)

Pasi me Shkëndijën arriti që të shpallet kampion dhe njëkohësisht të fitojë Kupën e Maqedonisë, Besart Ibraimi pushimin e merituar po e shfrytëzon duke i bërë një vizitë vendeve të shenjta muslimane, Meka-s dhe Medina-s njofton “infOSport.mk”. Besart Ibraimi njihet si një musliman shumë i devotshëm, ndërsa më së miri për