E bujshme, Napoli po tenton shqiptarin Adnan Januzaj

Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi, mirëpo jo në afatin kalimtar dimërorë. Futbollisti shqiptar nuk ka pranuar rinovimin e kontratës me klubin bask, kontratë e cila skadon në verën e këtij viti. Gjiganti italian Napoli po monitoron situatën e kosovarit dhe është gati ta transferojë atë në Napoli. “Corriere dello Sport”

Januzaj shënon dhe eliminon Atl.Madridin nga Kupa e Spanjës (VIDEO)

Adnan Januzaj ka qenë protagonistë në fitoren e Real Sociedadit ndaj Atletiko Madridit në kuadër të 1/8 së finales së Kupës së Spanjës, duke shënuar golin e parë në fitoren e pastërt 2:0 të skuadrës “baske”, njofton “infOSport.mk”. Januzaj shënoi golin e parë në minutën e 33-të, kur përfitoi nga një

E bujshme, Çavi e don me çdo kusht te Barcelona shqiptarin, Adnan Januzaj!

Adnan Januzaj me shumë gjasa nuk do të rinovojë kontratën me Real Sociedad, mirëpo i njëjti mund të vazhdojë të mbetet në La Liga, edhe pse nuk përjashtohet mundësia e rikthimi të tij në Premierligë, aty ku vite më parë luante me Mançester Junajtedin. Januzaj ka refuzuar vazhdimin e kontratës me

Dy skuadra nga Premierliga angleze vihen pas Adnan Januzajt!

Futbollisti shqiptar me nënshtetësi belge, Adnan Januzaj, falë paraqitjeve të mira me fanellën e Real Sociedadit, ka tërhequr interesimin e dy skuadrave nga Premierliga angleze, Sauthemptonit dhe Brajtonit. Januzaj me skuadrën baske nga La Liga ka kontratë deri në vitin 2022, ndërsa klauzola e lirimit të tij është 60 milionë euro. 25-vjeçari

Januzaj shënoi në fitoren e Real Sociedad (VIDEO)

Real Sociedadi mundi si mysafir Elçen me rezultatin 3:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 3-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat skuadra baske i realizoi gjatë pjesës së dytë, ndërsa në mesin e autorëve doli të jetë edhe shqiptari, Adnan Januzaj. https://www.youtube.com/watch?v=WkXs3hSYQJ0 Januzaj shënoi në minutën e 74-të,