Struga Trim Lum me një lojtar më pak e mbyll me epërsi pjesën e parë ndaj Hesperange

Struga Trim Lum e ka mbyllur me epërsi 1:0 pjesën e parë të takimit kthyes në kuadër të turit të tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës kundër Sëift Hesperange nga Luksemburgu, njofton “infOSport.mk”. Si zakonisht goli mban firmën e Besart Ibraimit, i cili në minutën e 17-të shtangu ekipin vendas, që

Besart Ibraimi, mbreti i golave dhe “tripletave” edhe në ndeshjet europiane në nivel klubesh

Besart Ibraimi vazhdon të mbajë epitetin e golashënuesit më të mirë të të gjitha kohërave në futbollin vendor, ndërsa një gjë të tillë me shumë gjasa kërçovari dëshiron të bëjë edhe në garat Europiane në nivel klubesh, kur janë në pyetje paraqitjet e futbollistëve vendor në kompeticionet më të rëndësishme

Flet autori i golit, Besart Ibraimi: Kënaqësi kur golat e mi i shërbejnë ekipit

Besart Ibraimi nuk njeh moshë. Golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit të Maqedonisë edhe në moshën 36-vjeçare vazhdon të shënojë, këtë herë duke ndihmuar Struga Trim Lumin për të shënuar fitoren e parë historike në garat europiane, shkruan “infOSport.mk”. Ibraimi sot përballë Buduçnostit, në ndeshjen e parë të vlefshme

Struga Trim Lum avanson ndaj Buduçnost pas 45 minutave të para, shënon sërish Ibraimi

Besart Ibraimi ka realizuar edhe golin e dytë në ndeshjen e tij të tretë me fanellën e Struga Trim Lum në garat europiane. Pas golit të shënuar në kualifikueset e Ligës së Kampionëve kundër Zhalgiris, bomberi kërçovarë realizoi edhe sot në kuadër të Ligës së Konferencës kundër Buduçnost. Ibraimi golin e