Dashuria e përjetshme me Barcelonën, Pike rikthehet 30 vite më pas, kujton takimin e parë me Kumanin!

Zherard Pike i është betuar për dashuri të përjetshme Barcelonës ditët e fundit, duke bërë një gjest si kampion i vërtetë. Pike uli pagën e tij, duke çliruar hapësirën e pagave të nevojshme për regjistrimin në La Liga të përforcimeve të reja, Memfis Depaj dhe Erik Garsia. Spanjolli gjithashtu shënoi golin epërsisë

Leo Messi i bashkohet Paris Sen Zhermenit

Lionel Messi është blerja më e re e Paris Sen Zhermenit. Ish-futbollisti i Barcelonës rreth orës 16:00 ka ateruar në kryeqendrën franceze, aty ku gjatë ditës së nesërme do të nënshkruaj kontratë dy vjeçare me gjigantin francez, ku edhe do të prezantohet zyrtarisht. Argjentinasi u largua si lojtar i lirë nga

Barcelona poston video të veçantë nga lamtumira e Messit

Barcelona ka publikuar një video të veçantë të një momenti nga konferenca për shtyp e lamtumirës së Lionel Messit. Ylli argjentinas ka sqaruar gjithçka për vendimin e tij për t’u larguar nga Barcelona pas gati 20 viteve karrierë profesionale. Ai mes lotësh mezi dha lamtumirën e tij, teksa tha se shpreson që

Tifozët e Barcelonës hidhen para makinës së Messit teksa largohet nga “Kamp Nou”

Pas përfundimit të fjalimit mes lotëve në konferencën për shtyp, Lionel Messi u largua me familjen për herë të fundit nga “Kamp Nou”. Tifozët “katalunas” e prisnin me padurim jashtë stadiumit për ta përshëndetur për herë të fundit Messin dhe për t’i thënë lamtumirë. Në momentin e përfundimit të konferencës, teksa Messi

Laporta konfirmon të ardhmen e Messit, ja ku do të transferohet ylli argjentinas

Mbrëmja e së enjtes ishte befasuese për botën e futbollit, teksa Barcelona njoftoi se Messi nuk do të vazhdojë karrierën në “Kamp Nou”. Të shumta kanë qenë dilemat për të ardhmen e “Pleshtit”, ndërkohë së fundmi presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka konfirmuar se ylli argjentinas do të bashkohet me PSZh-në. Edhe

Gazetari i “AS”, Messi ka zgjedhur PSZh-në

Gazetari i të përditshmes së njohur spanjolle “AS”, Andres Onrubia Ramos, ka bërë të ditur praktikisht të ardhmen e Messit, e cila sipas të gjitha gjasave do të jetë PSZh-ja. Janë 3 skuadrat që kanë potencialin për të përballuar kërkesat ekonomike të argjentinasit, edhe atë dy skuadrat angleze, Çelzi dhe Mançester

Babai i Messit godet rrëndë Barcelonën

Leo Messi po largohet nga Barcelona, por arsyet e lamtumirës së tij mbeten mister. Ekipi “katalunas” bëri një deklaratë zyrtare, ku njoftoi largimin e Messit nga klubi, me argjentinasin që nisi menjëherë negociatat për të gjetur klubin e ardhshëm. PSZh po përpiqet për të transferuar argjentinasin, teksa tashmë ka nisur bisedimet. Synimi

Erdhi si fëmijë dhe largohet si një legjendë, shihni shifrat e frikshme të Messit te Barcelona

Mbrëmë plasi një bombë e papritur! Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës! Klubi katalunas doli me një njoftim zyrtar, ku njoftoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye financiare. Shkoi fëmijë dhe u largua legjendë, por cilat janë statistikat e Mesit me klubin që shkroi historinë e futbollit?

Betis kërkon shërbimet e Rey Manajt

Rey Manaj ka shkëlqyer në fazën përgatitore me Barcelonën. Sulmuesi shqiptar ka shënuar katër gola kur nuk ka luajtur ende 180 minuta të plota me “katalunasit”. Pavarësisht shifrave që flasin në favor të tij, te Barcelona duket se nuk e kanë ndërruar ende planin e shitjes. Sasuolo, Kadiz dhe Famalikao ishin