Marcelo drejt Milanit, por me një kusht të rëndësishëm për “kuqezinjtë”

Milani vazhdon të kërkojë lojtarë të cilët janë me eksperiencë dhe të cilët tashmë mund të ndihmojnë ekipin që të bëjë hapin para edhe në arenën evropiane. Mediat spanjolle bëjnë të ditur se “veterani” i radhës që kanë piketuar kuqezinjtë është një i sapolarguar nga Real Madrid, Marcelo. Futbollisti brazilian nuk rinovoi

Shkëmbim spektakolarë, De Ligt në Madrid, dy yje të Realit te Juventusi!

Juventusi dhe Real Madridi mund të kryejnë një shkëmbim spektakolar, teksa e përditshmja spanjolle, “Don Balon”, shkruan se numri një i madrilenëve, Florentino Perez, është i gatshëm t’ia ofrojë Juventusit dy brazilianët Marcelo dhe Eder Militano në këmbim të holandezit, Mathijs de Ligt. Marcelo dhe Militao nuk bëjnë pjesë në planet

Marselo: Me Murinjon luftonim për trofe, me Zidanin i fitojmë!

Mbrojtësi i majtë i Real Madridit, braziliani Marselo është bërë ikonë e “Mbretërve” vitëve të fundit. Marselo me Reali ka fituar tre tituj evropian, duke arritur kështu bashkombasin e tij Roberto Karlos, që dikur ishte pjesë e këtij ekipi. Në konferencën për shtyp para ndeshjes së Superkupës së Evropës ndaj Mançester