E bujshme, pas Rashicës, Galatasarajit i bashkohet edhe një tetovar!?

Galatasaraji ka piketuar futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Valon Et’hemin, i cili aktualisht ëshët pjesë e skuadrës së Istanbulspor në elitën e futbollit turk, përcjellë “infOSport.mk”. Sulmuesi nga Pallatica e Tetovës, po shkëlqen këtë edicion me Istanbulsporin, për të cilën skuadër në 23 ndeshje ka realizuar 10 gola dhe 4

Shtohet kolonia e futbollistëve shqiptarë te Istanbulspori ku luan tetovari Et’hemi!

Vazhdon të shtohet kolonia e futbollistëve shqiptarë te skuadra e Istanbulspor, skuadër kjo që garon në Superligën turke. Futbollisti i rradhës që i bashkohet skuadrës nga kryeqendra turke është Florian Loshaj, reprezentues i përkohshëm i Kosovës. Loshaj është larguar nga skuadra polake e Krakovia, pas dy vitesh qëndrim. Mesfushori kosovar shkëputi

Super gol i Et’hemit, tetovari dhuron spektakël në Turqi (VIDEO)

Tetovari Valon Et’hemi ka shënuar një supergol në Ligën e Dytë turke, duke ndihmuar ekipin e tij, Istanbulspor, që të shënojë fitore 2:1 ndaj Samsunspor në ndeshjen e vlefshme të javës së 17-të në Ligën e Dytë Turke, njofton “infOSport.mk”. Ish-futbollisti i Kukësit goditi saktë nga distanca duke e dërguar topin

Javë e mbarë për futbollistët tanë shqiptarë në Europë! Daci, Asani dhe Et’hemi shënojnë eurogola (VIDEO)

Fundjava ka rezultuar e mbarë për disa nga futbollistët shqiptarë nga Maqedonia që luajnë në futbollin europian, njofton “infOSport.mk”. I pari që kishte shënuar ishte Valon Et’hemi, tetovari i cili shënoi golin e vetëm për ekipin e Istanbulspor në transfertën ndaj Erzurum, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 14-të në

Milevski foli edhe për debutuesin Valon Et’hemi

Emri i ri i vetëm në formacionin e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, për ndeshjet eliminatore të nëntorit, të vlefshe për Botërorin “Qatar 2022”, është emri i futbollistit shqiptarë nga Tetova, Valon Et’hemi, i cili aktualisht luan me ekipin e Istanbulspor në Ligën e Dytë Turke, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht portali ynë,

Ish futbollisti i Kukësit gati të veshë fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë!

Ish futbollisti i Kukësit, Valon Et’hemi, i cili aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Istanbulspor, që bënë gara në Kategorinë e Parë turke, shumë shpejtë mund të ndodhë që ti bashkohet përfaqësueses së Maqedonisë. Burime pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se futbollisti me origjinë nga Tetova ka gjasa që ti bashkohet

Et’hemi asiston, Topalli shënon, Istanbulspor fiton (VIDEO)

Instanbuslpor, skuadër që militon në kategorinë e parë turke, ka fituar ndeshjen e javës së 10-të në trasfertë, ndërsa  protagonistë dolën të jenë fy futbollistët shqiptarë, Jetmir Topalli dhe Valon Et’hemi. Istanbulspor si mysafir mundi Gençlerbirligin me shifrat 2:0, ndërsa dirigjent të golit të parë ishin pikërisht futbollistët shqiptarë, Et’hemi dhe

Valon Et’hemi dhe Roca dhurojnë spektakël, shënojnë dhe ndihmojmë Istanbulsporin për të fituar (VIDEO)

Valon Et’hemi ka gjetur golin e parë me fanellën e skuadrës së Istanbulspor, për të cilën skuadër ka shënuar edhe Eduart Rroca, një ndër lojtarët më të mirë të skuadrës turke, njofton “infOSport.mk”. Që të dy ish futbollistët e Kukësit shënuan nga një gol në fitoren  3:1 të Istanbulspor në udhëtim